پریسا غفاری:حامد حدادی بهترین سنتر آسیا این روزها همراه تیم ملی بسکتبال ایران در تورنمنت لهستان به سر می برد. او یکی از بهترینهای پست پنج ایران است که هنوز جایگزین خوبی برای او پیدا نشده است. حتی مهمد بچیروویچ، سرمربی تیم ملی می گوید: «جایگزی های او باید طوری عمل کنند که من بتوانم بعد از ۳۰ تا ۳۵ دقیقه بازی، تنها برای ۱۰ دقیقه روی آنها حساب کنم.» اما حدادی از مسئولین وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک بیشتر از اینها ناراحت به نظر می آید: «من به عشق مردم و تنها برای بسکتبال بازی می کنم. دیگر انگیزه ای ندارم. وضعیت سالن تمرین، مسابقه، حمایتها و تشویق ها را ببینید. کجای دنیا با قهرمانانشان این طور برخورد می کنند.!»
* از تمرینات رضایت داشتی؟
- خداروشکر تمرینات خوبی بود. تیم نسبت به کاپ آسیا آماده تر شده و بازیکنان انگیزه زیادی دارند. اگر همین طور ادامه بدهیم تیم خوبی را در جام جهانی خواهیم داشت.
* قبل از رفتن به کاپ آسیا تصمیم گرفته بودی که مسابقه ندهی، چون فکر می کردی آمادگی بالایی نداری؟
- فشار رقابت ها خیلی بالا بود همین هم باعثشد دچار مصدومیت شوم. هم پای چپم آسیب دید و هم پای راستم که سال گذشته در چین آسیب دیده بود. مچ پاهایم به شدت مصدوم است. یک جلسه تمرین کردم و بعد آن جا بازی کردم. روزهای اول خیلی بد کار کردم و نمی توانستم خوب بدوم اما به حرف مربی ها گوش دادم و رفته رفته بهتر شدم. من با ۳۰ درصد آمادگی بازی کردم. اما با وجود جوانان، سربلند از این رقابت ها بیرون آمدیم. خیلی خوشحالم که این شانس به بچه ها داده شد تا حرفی برای گفتن داشته باشند. بالاخره ما یکی دو سال دیگر از تیم ملی می رویم و نسل جدید خوب باید بیاید تا بتواند ۱۰،۱۲ سال افتخارآفرینی کند.
* بازیکنان جایگزینت این روزها خوب عمل نمی کنند، چرا؟
- بچه ها در تمرین خوب کار می کنند اما نمی دانم چرا در بعضی بازی های خارجی ضعیف عمل می کنند. اگر همین بازی که در تمرین دارند را در میدان مسابقه هم داشته باشند من بیشتر استراحت می کنم، سن من هم بالا رفته و مثل دوران جوانی ام نمی توانم فعالیت کنم و دوندگی داشته باشم. پا، کمر و زانوهایم آسیب دیده است و بیشتر نیاز به استراحت دارم. امیدوارم بچه ها به خودشان بیایند و کمک کنند.
*رقابت های جام جهانی را برای تیم کشورمان چطور پیش بینی می کنی؟
- سعی می کنیم بازی های خوبی انجام بدهیم. اگر همین طور تمرین کنیم و در بازی های تدارکاتی مان عملکرد خوبی داشته باشیم به هماهنگی می رسیم. چون ما هنوز خیلی باهم تمرین نکرده ایم. البته بیشتر تیم ها این طور هستند، مثلا تیم آمریکا هم تازه شروع کرده اما به هرحال آن ها تیم های حرفه ای هستند. آن ها یک ماه در کمپ تمرین و بعد ۷ هفته بازی می کنند. در هرصورت اگر ما به همین منوال پیش برویم بازی های خوبی خواهیم داشت.
* برای فصل آینده چه برنامه ای داری، به چین می روی یا آمریکا؟
- چین یا آمریکا خیلی فرق ندارد هرجا شرایط بهتر باشد آن جا می روم. صحبت هایی انجام داده ام و تا بعد از جام جهانی تصمیم نهایی را می گیرم.
*شما و خیلی از بازیکنان گله مند هستید. چرا؟
وضعیت سالن تمرین و مسابقه را ببینید. بروید داخل خوابگاهها، کسی حاضر نیست در آنجا یک ساعت هم بماند. آنوقت تنها می گویند بروید طلا بگیرید. ماشاء الله مسئولین هم که عین خیالشان نیست. تفاوت هایی که آنها بین رشته ها می گذارند برکسی پوشیده نیست. باور کنید من تنها بخاطر خودم و علاقه ام بسکتبال بازی می کنم و دیگر هیچ.
۲۵۱ ۴۱