حسین فرکی در حاشیه مراسم برترین های سیزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال در پاسخ به این سوال که مشکل کارت پایان خدمت برخی بازیکنان حاشیه های زیادی را به همراه داشته است، عنوان کرد: سوال ها از همین اول فقط حاشیه ای است، اما باید بگویم من در جریان این موضوع نیستم و تنها از طریق رسانه ها آن را دنبال کردم.

به گزارش تسنیم، وی افزود: موضوع کارت های پایان خدمت به حیطه ورزش بازنمی گردد و با اینکه ورزشکاران را درگیر خود کرده، اما مسئله ای است که مربوط به نظام وظیفه می شود و آنها باید به این موضوع رسیدگی کنند. مسئله بسیار مهم است و باید به صورت دقیق بررسی شود و البته شرایطی به وجود بیاید که به اعتبار بازیکنان لطمه ای وارد نشود.

سرمربی فصل گذشته فولاد یادآور شد: مشکلی که اکنون برای بازیکنان فوتبال به وجود آمده شاید در جامعه بیشتر از اینها صورت می گیرد و این هشداری به نظام وظیفه است تا دقت بیشتری روی مسائل داشته باشد تا این اتفاقات رخ ندهد. باید طبق قوانین به برخی ها مجوزهایی داده شود که این چنین مشکلات گریبانگیر نشود. مطرح شدن این مسائل ارتباطی با فوتبال ندارد اما اکنون این موضوع به فوتبال مرتبط شده که ریشه آن در جای دیگری است.

فرکی در پاسخ به این سوال که با مطرح شدن بازیکنانی که کارت پایان خدمت شان مشکل دارد، قهرمانی فصل گذشته فولاد هم به نوعی زیر سوال رفته، گفت: این موضوع بسیار بچگانه است که بخواهیم اکنون به آن ورود کنیم. مشکل کارت های پایان خدمت فقط مربوط به یک تیم نیست و شامل بیشتر تیم ها شده است. اگر قرار باشد با این مسائل قهرمانی فصل گذشته فولاد زیر سوال برود، قهرمانی سال های گذشته دیگر تیم ها نیز مشکل دار بوده چرا که این موضوع برای چند سال پیش است. به نظرم قهرمانی فولاد هیچ مشکلی نداشته و زیر سوال نیز نرفته است.

وی در خصوص اینکه دوست نداشت که همچنان به فعالیت اش در فوتبال ادامه دهد، عنوان کرد: موضوعی که برای من اهمیت زیادی دارد، وضعیت جسمانی ام است. دوست داشتم هرچه زودتر خوب شوم و وضعیت جسمانی بهتری پیدا کنم و زودتر به فوتبال بازگردم. اکنون مجبور هستم از فوتبال دور باشم تا به لحاظ جسمانی اذیت نشوم اما مطمئن باشید به زودی به فوتبال بازمی گردم.

مربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان در پاسخ به این سوال که بحثحضورش در تیم ملی و دستیاری کارلوس کی روش نیز مطرح شده است، گفت: چنین چیزی در فکر من نیست و تا به این لحظه به این مسائل توجه نکرده ام. پیش از این هم اعلام کردم اگر پیشنهاد سرمربیگری تیم ملی هم به من ارائه شود آن را قبول نمی کنم.

فرکی تاکید کرد: نمی خواهم در فضایی کار کنم که مورد دلخواه من نیست و دوست ندارم وقتی مربیگری می کنم یک گروه موافق و یک عده مخالف باشند. به همین دلیل حتی اگر مسئولیت بزرگ سرمربیگری تیم ملی هم پیشنهاد شود آن را قبول نخواهم کرد.