زلاتان ابراهیموویچ، مهاجم ۳۲ ساله پاری سن ژرمن از بدو پیوستن به این تیم، یکی از اصلی ترین ارکان موفقیت تیمش بوده و در دو قهرمانی پیاپی که پاریسی ها در لوشامپیونه طی دو فصل گذشته کسب کرده اند، نقشی کلیدی داشته است. به همین دلیل از گوشه و کنار درخواست هایی برای تحویل بازوبند کاپیتانی تیم به این ستاره سوئدی شنیده می شود، چرا که او بیشترین تأثیر را روی هم تیمی هایش گذاشته است.

به نقل از تسنیم، لوران بلان، سرمربی تیم PSG هم از گرایش مهاجم ملی پوش تیمش برای انگیزه بخشی به هم تیمی هایش تمجید کرد اما تأکید داشت که تأثیرگذاری او روی هم تیمی هایش باید به زمین بازی محدود شود.

بلان در آستانه دیدار تیمش برابر گنگان در دیدار سوپرجام فرانسه اظهار داشت: زلاتان رئیس تیم است؟ بله او رئیس است اما ریاستش به این معنا نیست که می تواند در مورد تمام مسائلی که به وی مربوط نمی شود هم تصمیم گیری کند! البته باز هم می گویم که زلاتان بازیکن مهمی است.

سرمربی پاریسی ها افزود: ایبرا در تیم ما یک فرمانده است و این خیلی تعجب آور نیست، چرا که او در تیم های قبلی اش هم چنین نقشی داشت. او برای تیم یک فرمانده فنی است. با توجه به شخصیت و ویژگی هایی که دارد باید گفت که زلاتان ذاتاً در تیم می تواند نقش یک فرمانده را به خوبی ایفا کند هرچند او تنها بازیکن تیم نیست. ایبرا برای تیم ما بازیکن مهمی است و من این موضوع را تکذیب نمی کنم. زلاتان یکی از سه چهار بازیکن تیم ماست که ویژگی ها هدایت تیم را در زمین بازی دارند.