اسماعیل حسن زاده در گفت وگو با سایت فدراسیون فوتبال ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: آیین نامه ای که مجمع فدراسیون فوتبال تصویب کرده و از نهم مردادماه قابل اجراست، نسبت به آیین نامه قبلی بسیار سخت تر بوده و عزیزانی که در فوتبال حرفه ای فعالیت می کنند باید تمامی قوانین مربوط به آن مخصوصا ماده ۶۷ را که درباره اعتراض به داوری است، رعایت کنند.

وی افزود: اگر اتفاقی در هفته اول رقابت های لیگ برتر افتاده باشد و یا تیم ها اعتراضی علیه داوری بازی داشته باشند مطمئناً طبق قانون موجود، به زودی تصمیم می گیریم. هنوز گزارش رسمی بازی ها به دست مان نرسیده و بی شک اگر موردی مطرح شود، طبق قوانین جدید سختگیرانه عمل می کنیم. در عین حال امیدواریم که در هفته های آینده شاهد این رفتارها نباشیم.

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: تیم ها و اعضای باشگاه ها باید تابع قوانین باشند. از مدیران، بازیکنان، سرپرستان و کادر باشگاه ها می خواهم که آیین نامه را به خوبی مطالعه کنند و از قوانین جدیدی که تصویب شده اطلاع کامل داشته باشند. این قوانین برای تمامی تیم های لیگ برتری، دسته یک، دسته دوم، دسته سوم، فوتسال، فوتبال ساحلی آقایان و بانوان یکسان است و باز هم تأکید می کنم که باید تمامی موارد از سوی باشگاه ها رعایت شود.

وی در پایان گفت: با توجه به اینکه برخی اوقات امکان پاسخگویی به رسانه ها نیست و از آنجایی که رسمی ترین منبع خبری فدراسیون فوتبال، سایت رسمی این فدراسیون است، از عزیزان رسانه تقاضا داریم هرگونه مطلبی در خصوص کمیته انضباطی می خواهند با روابط عمومی مطرح و در کمترین فاصله این کمیته پاسخ رسانه ها را خواهد داد.