به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، متن نامه سپ بلاتر به کشورهای حاضر در جام جهانی بدین شرح است: در ابتدا جا دارد تبریک خود را به تیم ملی فوتبال آلمان به عنوان قهرمان جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل و افزودن چهارمین ستاره قهرمانی روی پیراهنش اعلام کنم. ضمناً از تمام فدراسیون های عضو که در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل حضور داشته و بهترین عملکرد خود را در حالی که یک بار دیگر کل جهان متمرکز روی فوتبال بود به نمایش گذاشتند، تشکر و قدردانی می کنم.

بلاتر در پیام خود خاطر نشان کرده است: میلیون ها نفر از مردمی که در استادیوم های برزیل شاهد بازی ها بودند، فضای بی سابقه ای را ایجاد کردند، در حالی که هزاران نفر دیگر مسابقات را در سراسر برزیل از صفحه نمایش های غول پیکر به همراه دوستان خود تماشا می کردند. همه این هواداران در برزیل و میلیون ها مردم دیگر در سراسر جهان به صفحه نمایش های خود خیره شده و مسابقات را با حصول اطمینان نسبت به پخش کلیه صحنه ها تماشا می کردند.

در پایان این پیام آمده است: در حالی که همه ما با چالش هایی مواجه بودیم، تیم برگزارکننده مسابقات تحت نظر کمیته سازماندهی محلی فیفا به کنترل و رسیدگی همه مسائل مربوط به تیم ها می پرداخت تا آنها از میزبانی کشور برزیل احساس راحتی و امنیت کنند. لذا اکنون که در راستای برنامه ریزی و سازماندهی جام جهانی آینده هستیم، بازخورد نظرات شما باعثبهبود آماده سازی های ما در آینده خواهد شد.