هفته اول رقابت های لیگ برتر باشگاه های فوتبال ایران شب گذشته با برگزاری ۵ دیدار و صدرنشینی سپاهان به پایان رسید.

**به گزارش فارس، ترین های هفته اول لیگ برتر عبارتند از:

تعداد گل های هفته اول: ۱۵ گل

میانگین گل در هر مسابقه: ۱،۸۷ گل

پرگل ترین دیدار: ۳ دیدار با ۳ گل(استقلال - راه آهن؛ صبا ۲ - ذوب آهن یک؛ تراکتورسازی ۲ - فولاد یک

کم گل ترین دیدار: ۲ دیدار بدون گل(پدیده صفر - ملوان صفر؛ سایپا صفر - نفت مسجدسلیمان صفر)

**بهترین تیم هفته: سپاهان

در هفته اول رقابت ها سپاهان در خانه مقابل پیکان که برای فصل جدید لیگ برتر مهره های مطرح و خوبی را جذب کرده است، مقتدرانه ترین برد را به دست آْورد.

**ناکام هفته: فولاد

جدال قهرمانان فصل گذشته لیگ برتر و جام حذفی و دیدار نمادین سوپرجام این فصل رقابت ها با شکست فولاد به پایان رسید تا این تیم اهوازی به عنوان ناکام هفته معرفی شود.

**بهترین بازیکن هفته: محمدرضا خلعتبری

خلعتبری با اینکه در دیدار شب گذشته سپاهان مقابل پیکان گلی را به ثمر نرساند اما به واقع تأثیرگذارترین بازیکن میدان بود و علاوه بر پاس گلی که به ثمر رساند بارها حملات تیم اصفهانی را نیز پایه ریزی کرد تا این بازیکن با انگیزه بیشترین سهم را در پیروزی سپاهان ایفا کند.

**بهترین مربی هفته: صمد مرفاوی

در هفته اول رقابت ها صبای قم مقابل ذوب آهن به یک پیروزی ارزشمند رسید تا این تیم نیز استارت کار در لیگ برتر را با کسب هر ۳ امتیاز ممکن زده باشد. در جدال تفکرات صمد مرفاوی و یحیی گل محمدی این سرمربی سابق استقلال بود که موفق تر عمل کرد تا عنوان بهترین مربی هفته به وی برسد.

**پرتماشاگرترین مسابقه:

پرسپولیس - نفت با ۲۰ هزار تماشاگر

**اتفاقات هفته:

- پرسپولیس در هفته های اول لیگ برتر همچنان با علی دایی شکست ناپذیر باقی ماند.

- سرخ ها همچنین در خانه همچنان پس از ماه ها شکست ناپذیر باقی ماندند.

- استقلال نیز که در ۱۳ فصل گدشته لیگ برتر هیچگاه هفته های اول را نباخته بود در فصل چهاردهم نیز این روند را حفظ کرده و باز هم هفته اول لیگ را واگذار نکرد.

- ووریا غفوری که فصل گذشته از فاصله ۴۰ متری به رحمتی در دیدار نفت و استقلال گل زده بود یک بار دیگر روند گلزنی به این گلر را در دیدار شب گذشته سپاهان و پیکان تکرار کرد.

- رحمتی با دو گل بدی که دیشب دریافت کرد عنوان ناکام ترین بازیکن هفته را به خود اختصاص داد.

- در هفته اول رقابت ها هیچ بازیکنی بیشتر از یک گل به ثمر نرساند.

**گلزنان لیگ برتر تا پایان هفته اول:

کرار جاسم(استقلال) - محمد قاضی(استقلال) - روح الله سیف اللهی(استقلال خوزستان) - پیام صادقیان(پرسپولیس) - سامان نریمان جهان(تراکتورسازی) - لوسیانو ادینهو(تراکتورسازی) - مرتضی تبریزی(ذوب آهن) - رامین رضائیان(راه آهن) - وریا غفوری(سپاهان) - جواهیر سوکای(سپاهان) - آمنیو آچیله(صبای قم) - ایوب کلانتری(صبای قم) - مساریچ(فولاد) - غلامرضا رضایی(نفت تهران)