چلسی در فصل نقل و انتقالات با دیگو کاستا مهاجم برزیلی تبار اتلتیکو مادرید قرارداد امضا کرد تا مشکل این تیم در خط حمله بر طرف شد. دیدیه دروگبا ساحل عاجی هم باردیگر پیراهن چلسی را برتن کرد و به تیم محبوب خود برگشت.

با جذب این دو بازیکن انتظار می رفت که فرناندو تورس اسپانیایی از جمع آبی پوشان لندن جدا شود و به فوتبال اسپانیا برگردد اما به نظر می رسد که تورس از چلسی جدا نمی شود چرا که ژوزه مورینیو سرمربی پرتغالی چلسی هنوز به او اعتقاد دارد. ژوزه مورینیو در نشستی خبری درباره موضوعات زیادی صحبت کرد. او درباره احتمال جدایی تورس گفت: هر چند در فصل جابجایی دروگبا و کاستا را جذب کردیم اما باید تاکید کنم که قصد فروش تورس را نداریم. چلسی یک تیم کامل است که از ۱۸ بازیکن خوب تشکیل شده است. تورس هم جزو ۱۸ بازیکن خوب چلسی است و ما قصد فروش او را نداریم.

پتر چک در این چند سالی که در ترکیب چلسی به میدان رفته نمایش خیره کننده ای داشته است و همواره یک دروازبان قابل اعتماد برای آبی پوشان لندن بوده است. با این حال احتمال دارد او جایگاه خود را در ترکیب اصلی چلسی از دست دهد چرا که تیبو کورتوآ بعد از تجربه ای بسیار موفق به چلسی برگشته است تا از دروازه این تیم دفاع کند. مورینیو درباره رقابت این دو دروازبان با هم، گفت: چک آماده است تا از جایگاه اصلی خود در دروازه چلسی محافظت کند اما نباید فراموش کنیم که کورتوآ بهترین دروازبان جوان جهان است و در این هیچ شکی وجود ندارد. هر دو این دروازبان ها در شرایط بسیار خوبی قرار دارند و آماده هستند تا رقابت تنگاتنگی با هم داشته باشند. رقابت در چلسی بسیار بالا است. ما یک تیم خوب هستیم که همه با هم رقابت دارند. اجازه بدهید در اینجا هم به ستایش از مارک شوارتزر بپردازم. او یک دروازبان بسیار خوب است که وظیفه خود را به خوبی انجام می دهد. ازاین که چنین بازیکنان بزرگی در چلسی بازی می کنند بسیار خوشحال هستم.

مورینیو در ادامه سخنان خود تاکید کرد که دوست دارد در تیمش از بازیکنان انگلیسی بیشتری استفاده کند. او گفت: چلسی یک تیم انگلیسی است و در لیگ برتر انگلیس بازی می کند. طبیعی است که در این تیم بازیکنان انگلیسی زیادی بازی کنند. ما هنوز در اول راه هستیم و تلاش می کنیم تا به بازیکنان جوان و با استعداد انگلیسی فرصت خودنمایی دهم.

یکی از بازیکنانی که از چلسی جدا شد لوکاکو بود که با ۳۵ میلیون یورو از این تیم لندنی جدا شد و به اورتون پیوست. مورینیو درباره جدایی این مهاجم بلژیکی، گفت: قبل از هر چیز باید به این نکته اشاره کنم که لوکاکو هر چند با ما بود اما از نظر ذهنی با ما نبود و انگیزه ای برای رقابت نداشت. او می خواست برای چلسی به میدان رود اما گزینه اصلی من در خط حمله نبود. بسیار سخت است که بازیکنی چون لوکاکو در ترکیب اصلی چلسی قرار گیرد. او دوست نداشت در چلسی بماند و به همین خاطر من با رفتن او موافقت کردم. اورتون به شدت به دنبال جذب لوکاکو بود و رقم بسیار خوبی را هم پیشنهاد داد. ما می خواهیم شفاف باشیم و اصلا به دنبال دور زدن قانون نیستیم. رقم اورتون را بررسی کردیم و در نهایت با جدایی لوکاکو موافقت کردیم.