تیم ملی فوتبال اسپانیا عملکردی بسیار ضعیفی در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل داشت و خیلی زود از دور رقابت ها حذف شد تا وداعی تلخی با برزیل داشته باشد و مدافع عنوان قهرمانی حتی نتواند از مرحله گروهی هم صعود کند.

هر چند ویسنته دل بوسکه سرمربی تیم ملی فوتبال اسپانیا بدترین عملکرد را در برزیل داشت، اما فدراسیون فوتبال اسپانیا او را از سمتش برکنار نکرده و به نظر می رسد که او به کارش در این تیم ادامه دهد. دل بوسکه به بازیکنان تیمش اطمینان دارد و معتقد است که می توانند بحران کنونی را پشت سرگذارند. این مربی با تجربه، گفت: زخم جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل عمیق و دردآور است و به سختی می توان آن را فراموش کرد با این حال باید تلاش خود را بکنیم تا هرچه سریعتر به روزهای خوبمان برگردیم. باید به آینده فکر کنیم و برای رسیدن به موفقیت های بیشتر از جان مایه گذاریم. آینده از آن کسانی است که بی وقفه تلاش می کنند و انگیزه و بلندپروازی دارند.

دل بوسکه کارنامه درخشانی با تیم ملی فوتبال اسپانیا داشته است. او موفق شد با این تیم قهرمان جام جهانی و جام ملت های اروپا شود. دل بوسکه درباره تمدید قراردادش با لاروخا گفت: فدراسیون فوتبال هیچگونه تردیدی درباره تمدید قرارداد من ندارد. در شش سالی که هدایت اسپانیا را برعهده داشته ام تنها یک ناکامی بزرگ داشته ام و آن هم در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل بود. به خوبی هواداران را درک می کنم. طبیعی است وقتی که یک تیم شکست می خورد همه علیه سرمربی تیم شوند. الان همه من را مقصر می دانند و من این را به خوبی درک می کنم. برای موفقیت تیم ملی فوتبال اسپانیا و بازگشت این تیم به روزهای اوج نهایت تلاش خود را می کنم.

دل بوسکه درباره این سوال که در صورت ماندن در تیم ملی اسپانیا چه تغییراتی در این تیم خواهد داد این گونه پاسخ داد: هیچ تغییری در فهرست ۲۳ نفره نخواهم داد. درست است که ما در برزیل ناکام بودیم اما بازیکنان نهایت تلاش خود را داشتند. این بازیکنان قهرمان جهان هستند و من به آنها اعتماد دارم. اطمینان دارم که می توانیم به روزهای اوج برگردیم. تیمی می تواند قهرمان شود که تلاش و انگیزه داشته باشد و بازیکنان این تیم بلند پرواز باشند.