هلند در جام جهانی برزیل با لوئیس فان خال توانست بازی های خوبی به نمایش بگذارد اما در نهایت در رده سوم ایستاد تا کار فان خال در این تیم تمام شود.

لاله های نارنجی اکنون برای حضور در جام ملت های اروپا ۲۰۱۶ با گاس هیدینک آماده می شوند. این مربی هلند دیروز(جمعه) اولین نشست خبری خود را برگزار کرد و رود فان نیستلروی را به عنوان دستیار خود و جانشین پاتریک کلایورت برگزید.

گاس هیدینک عنوان کرد نیستلروی به عنوان یکی از دستیاران تیم ملی هلند انتخاب شده است. دستیار اول هیدینک همانند دوره فن خال، دنی بلیند خواهد بود که گفته می شود پس از کنار رفتن هیدینک سکان هدایت تیم ملی را برعهده خواهد گرفت.

هیدینک در نشست خبری خود درباره بازیکنان بزرگ این تیم از جمله روبن و فان پرسی گفت: زود است در مورد تصمیمات فنی صحبت کنیم. روبن و فن پرسی بازیکنان بسیار مهمی بودند، پس فکر می کنم به عنوان کاپیتان باقی خواهند ماند اما هنوز ترتیب آنها را نمی توانم بگویم. می خواهم از فان خال، کادر فنی او و بازیکنان قدردانی بزرگی داشته باشم. خیلی مهم بود که ما در برزیل نتایج خوبی کسب کردیم.

سرمربی جدید تیم ملی هلند درباره شیوه جدید بازی این تیم گفت: می خواهیم یک بازی هجومی را ارائه کنیم. فوتبالی را دوست دارم که مالکیت توپ تیمم بالا باشد و بتوانیم موقعیت های زیادی ایجاد کنیم اما باید در عین حال واقع بین نیز باشیم. فوتبال واقعی نیز می تواند زیبا باشد.

سرمربی سابق تیم هایی چون کره جنوبی و ترکیه در مورد دستیارهای خود نیز گفت: خیلی خوشحالم که بلیند و نیستلروی را در کادر فنی ام دارم. من بعد از صحبت کردن با آنها بسیار هیجان زده بودم.