به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از بازی تیم های نفت تهران و پرسپولیس که بعد از ظهر امروز در ساختمان سازمان لیگ برگزار شد، اظهار کرد: ابتدا به خاطر تاخیر برای رسیدن به نشست خبری عذرخواهی می کنم. من شب گذشته به مشهد رفتم و قرار بود صبح امروز به تهران بیایم که پرواز یک مقدار تاخیر داشت.
وی درباره بازگشتش به نیمکت یک تیم لیگ برتری بعد از تجربه ناموفقش با پاس همدان، خاطرنشان کرد: باید همینجا از کاظم اولیایی تشکر کنم. او واقعا در پاس همدان به من کمک کرد و من آن ریسک را قبول کردم. بعد از پاس هم، جزو خوش شانس های کشور بودم که به عنوان سرمربی تیم امید و مربی تیم ملی مشغول به کار شدم. البته بعد از صعود تیم ملی به جام جهانی و بعد از کناره گیری از تیم امید یک وقفه چند ماهه در مربیگری من افتاد.
منصوریان ادامه داد: الان شرایط من نسبت به چند سال پیش خیلی فرق کرده است. آن موقع منصوریان مربی جوانی بود ولی بعد از آن روی نیمکت های سخت تیم ملی بوده ام و باخت ها و بردهای زیادی دیدم که روی روند مربیگری ام موثر بوده است. البته باید یک تشکر ویژه از افشین قطبی و کارلوس کروش داشته باشم که بیشترین تاثیر را روی مربیگری من داشتند و پایه های مربیگری را از آنها یاد گرفتم. باز هم می گویم جزو خوش شانس های نسل ۱۹۹۸ بودم که در تیم ملی و در کنار کارلوس کروش یک دانشگاه بزرگ و فشرده را تجربه کردم.
سرمربی تیم نفت تهران در پاسخ به این سئوال که چرا این تیم را برای فعالیت انتخاب کرده است، گفت: باشگاه نفت چند ویژگی خوب داشت. مهمترین علت آن این بود که مدیریت باشگاه حرفه ای است و در فوتبالی که مربیانش حاشیه امنیت ندارند، از انتخاب خود حمایت راسخ کرده و به سختی تغییراتی را ایجاد می کنند. در گذشته مربیانی مثل حسین فرکی، منصور ابراهیم زاده و یحیی گل محمدی هم همین شرایط را داشتند.
منصوریان درباره ارزیابی اش از بازی با پرسپولیس در هفته اول تصریح کرد: لیگ برتر قرعه کشی خوبی داشت و به نظرم ما در اولین مسابقه برابر پرسپولیس بازی زیبایی به نمایش خواهیم گذاشت چرا که روش ما بازی زیبا به علاوه کسب نتیجه است. ضمن اینکه دوست خوبم علی دایی هم روی بازی زیبا تاکید دارد ولی باید به این نکته توجه داشت که ما یک تیم بدون تماشاگر هستیم.
وی افزود: با اینکه تماشاگر زیادی نداریم ولی برای بازی در آزادی خیلی هم غریبه نیستیم. امیدوارم بخشی از هواداران استقلال که علیرضا منصوریان را مدتی است در ورزشگاه آزادی ندیده اند، اینبار به ورزشگاه بیایند و مرا به عنوان مربی حمایت کنند. من امیدوارم هواداران استقلال در جایگاه ۸ و ۹ که مختص آنهاست حضور یابند و از تیم نفت حمایت کنند.
سرمربی نفت در بخش دیگری از صحبت هایش، درباره علت برگزاری تمرینات تیم پشت درهای بسته و همچنین جدایی چند بازیکن کلیدی نفت، گفت: به خاطر نوع قرعه کشی ما مجبور بودیم که تیم مان را پنهان تر کنیم. شاید اگر در بازی اول به پرسپولیس نمی خوردیم در کمپ های ما باز می بود. درباره جدایی بازیکنان هم باید بگویم ما پنج ستاره را از دست دادیم ولی بازیکنان خوبی را هم جایگزین کردیم. ما اکثر بازیکنانی که تجربه بازی در تیم های امید و جوانان ایران را دارند، جذب کردیم.
منصوریان تاکید کرد: در حال حاضر حدود ۱۰ بازیکن امید و شش بازیکن تیم جوانان ایران را در اختیار داریم. همچنین بخش اعظم بازیکنان فصل قبل را حفظ کرده و بازیکنان با تجربه ای مثل غلامرضا رضایی و دیوید ویکروم را هم خریدیم. درباره ویکروم باید بگویم وی جزو بازیکنانی خارجی است که من او را یک ایرانی می دانم چون حتی فارسی را هم بهتر از ما حرف می زند!
سرمربی تیم نفت تهران درباره هدفگذاری این باشگاه در فصل پیش رو، تاکید کرد: بهترین هدف ما کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیاست بخصوص اینکه تیم ها با قدرت بیشتری در مسابقات حضور خواهند یافت. هدف اصلی در لیگ قهرمانان آسیا هم عبور از مرحله اول پلی آف و رسیدن به مرحله گروهی است. من به بازیکنانم هم گفته ام که باید مثل تیم فولاد خوزستان باشیم که در عین گمنامی در آسیا موفق عمل کرد. بدون شک اگر ما بتوانیم از مرحله پلی آف صعود کنیم، حرف های زیادی برای گفتن خواهیم داشت.
منصوریان در بخش پایانی صحبت هایش در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اعلام نام ۲۱ بازیکنی که کارت معافیت آنها جعلی است، گفت: فوتبالیست ها مقصر نیستند. این بازیکنان معافیت سنددار دارند نه معافیت جعلی. این بازیکنان از کشور خارج شده اند و در ویزای آنها مهر تایید خورده است. این بازیکنان جوان هستند و وقتی یک نفر به آنها می گوید که فلان قدر پول بده تا کارت پایان خدمت بگیری، او هم عقلش این حکم را می کند که این پول را بپردازد. الان ۲۱ نفر معرفی شده اند ولی من به شما می گویم که این تعداد در سال های گذشته بالای ۱۵۰ نفر بوده اند.
به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا منصوریان همچنین در ابتدای نشست خبری خود درگذشت ناصر احمدپور پیشکسوت روزنامه نگاری ورزشی را به خانواده وی و همچنین جامعه رسانه ای کشور تسلیت گفت.
تیم های فوتبال پرسپولیس و نفت تهران فردا جمعه در چارچوب هفته نخست لیگ برتر فوتبال به مصاف همدیگر خواهند رفت.
۴۳ ۴۳