به گزارش ملت ایران به نقل ازگل - هفته سی و پنجم لالیگا دیشب با برگزاری یک بازی آغاز شد وامروز، فردا وپس فردا نیز دنبال می شود.
اوضاع جدول
درپایان هفته سی و چهارم رقابت های لالیگا، بارسلونا با کسب ۸۸امتیاز صدرنشین جدول است. رئال مادرید ۸۰ امتیازی در رده دوم است واتلتیکومادرید با ۷۲ امتیاز پله سوم جدول را در اختیار دارد. تیم های رئال سوسیداد و والنسیا با ۵۸ و۵۶ امتیاز تیم های چهارم و پنجم هستند و مالاگا، بتیس و ختافه، با ۵۳،۴۹ و ۴۷ امتیاز در رده های بعدی هستند. سویا و رایو وایه کانو هم رده های نهم و دهم را در اختیار دارند. تیم های گرانادا(۳۵)، ساراگوسا(۳۴)، اوساسونا(۳۳)، دپورتیوو(۳۲)، سلتا ویگو(۳۱) و مایورکا(۲۹) هم رده های پانزدهم تا بیستم جدول را در اختیار دارند.
این درحالی است که بعضی تیم ها از جمله رئال مادرید، اتلتیکو مادرید(که در فینال جام حذفی اسپانیا با هم روبرو می شوند) و مالاگا، لوانته، ساراگوسا وسلتاویگو ۳۵ بازی برگزار کرده اند.
بازیهای مهم هفته
در مهمترین بازی های این هفته، اسپانیول میزبان رئال مادرید است و بارسلونا در خانه اتلتیکومادرید به میدان می رود. دو تیم مالاگا وسیا با هم روبرو می شوند و والنسیا هم در خانه رایو وایه کانو بازی خواهد کرد.
در تنها بازی جمعه شب، لوانته با تساوی بدون گل مقابل رئال ساراگوسا متوقف شد
برترین گلزنان
درپایان هفته گذشته رقابت ها، لیونل مسی با زدن ۴۶گل برای بارسا(۴گل از روی نقطه پنالتی) برترین گلزن رقابت های این فصل لیگ اسپانیاست. کریس رونالدو با۳۴ گل برای رئال(۶گل از روی نقطه پنالتی) دوم است و رادامل فالکائو مهاجم کلمبیایی اتلیتکو مادرید با ۲۷ گل(۸ گل پنالتی) در رده سوم است. نگردو، مهاجم سویا با ۲۰ گل و روبرتو سولدادو با زدن ۱۹ گل برای والنسیا(۴ گل از روی پنالتی) در رده پنجم این رنکینگ قرار گرفته است
برنامه بازیهای این هفته فوتبال اسپانیا بدین ترتیب است
شنبه ۲۱ اردیبهشت(۱۱می)
اتلتیک بیلبائو - مایورکا
رئال وایادولید - دپورتیوو لاکرونیا
اوساسونا - ختافه
اسپانیول - رئال مادرید
یکشنبه ۲۲ اردیبهشت(۱۲می)
رایو وایه کانو - والنسیا
رئال بتیس - سلتاویگو
اتلتیکومادرید – بارسلونا
مالاگا - سویا
دوشنبه ۲۳ اردیبهشت(۱۳می)
رئال سوسیداد - گرانادا