همانطور که پس از اضافه شدن کیلور ناواس، دروازه بان تیم ملی کاستاریکا به رئال مادرید پیش بینی می شد، این دیه گو لوپس خواهد بود که به عنوان دروازه بان مازاد مجبور است کهکشانی ها را ترک کند، چرا که به احتمال بسیار زیاد در فصل آینده باید پس از ایکر کاسیاس و کیلور ناواس به عنوان دروازه بان سوم روی نیمکت بنشیند.

به نقل از تسنیم، لوپس در حالی خود را برای ترک سانتیاگو برنابئو آماده می کند که در فصل گذشته سنگربان اول تیم تحت هدایت کارلو آنچلوتی برای حفاظت از دروازه قوهای سفید در لالیگا بود و به استثنای دو سه بازی پایانی فصل در تمامی بازی های رئال مادرید در لیگ در ترکیب اصلی قرار داشت.

طبق اعلام رسانه های اسپانیایی کارلتو برای فصل آینده روی ایکر کاسیاس به عنوان سنگربان اول تیمش حساب کرده است و این در حالی است که کاپیتان کهکشانی ها در آخرین بازی رسمی اش برای این تیم در فصل گذشته، در فینال لیگ قهرمانان اروپا گاف بزرگی داد که منجر به گلزنی دیه گو گودین، مدافع روخی بلانکو شد، هرچند آن بازی را رئالی ها در نهایت بردند و قهرمان شدند.

همچنین خبر رسیده است که سرمربی ایتالیایی رئال برخلاف فصل گذشته قصد ندارد از سیستم چرخشی برای میدان دادن به دروازه بانان خود استفاده کند و این بدان معناست که لوپس حتی در صورت ماندن در سانتیاگو برنابئو عملاً برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی شانسی نخواهد داشت.

لوپس در ۱۸ ماه حضورش در رئال مادرید ۶۲ بار در تمامی رقابت ها به میدان رفت. گفته می شود که تیم های ویارئال و سویا خواهان به خدمت گرفتن دروازه بان اسپانیایی رئال مادرید که سه سال تا پایان قراردادش باقی مانده است، هستند.