ملت ایران:جواد نکونام، هافبک تیم فوتبال استقلال تهران که پس از وداع با فوتبال اسپانیا موفق با پیراهن استقلال به قهرمانی در لیگ برتر برسد، پس از اتمام جشن قهرمانی در جمع خبرنگاران گفت:

قهرمان شدید؛ چه حسی دارید؟

دیر قهرمان شدیم اما خدا را شکر که سرانجام به این عنوان رسیدیم و جشن بزرگی گرفتیم. امیدوارم این قهرمانی مبارک همه باشد.

لیگ قهرمانان آسیا؛ جائی برای نگرانی هواداران وجود دارد؟

همیشه در ایران این اتفاقات می افتد که مربی و مدیر ثبات نداشته اند. حتی معلوم نیست چه بازیکنانی در تیم می مانند. متاسفانه مرحله به مرحله لیگ قهرمانان، تیم تغییر می کند و تیم های غرب آسیا بیشتر از این موضوع ضربه می خورند تا شرق آسیایی ها.

در استقلال ماندنی هستید؟

من به عشق استقلال آمدم تا فوتبالم را اینجا تمام کنم. قراردادم دو ساله است اما برای ماندنم باید شرایطی که مد نظر است مهیا شود. فتح الله زاده شاهد است، وقتی به تیم آمدم گفتم که نه پاداش می خواهم و نه چیز دیگر. می دانستیم قهرمان لیگ می شویم اما من برای قهرمانی آسیا به استقلال آمدم چرا که قهرمانی در آسیا آرزوی من است. یکی از شرایط من برای ماندن این است که تیم برای قهرمانی بسته شود اما دوست ندارم راجع به موضوعات دیگر الان صحبت کنم چرا که دو بازی مهم در لیگ قهرمانان داریم و تیم باید به آن بازی فکر کند.

استقلال همیشه بزرگ و جاودانه است و هر بازیکنی دوست دارد در این تیم باشد. حتی من که کاپیتان تیم ملی هستم و در اوساسونای اسپانیا بازی کرده ام.