به گزارش ملت ایران به نقل از گل - پیتر اشمایکل، دروازه بان سابق منچستریونایتد، از انتخاب دیوید مویس به عنوان جانشین سرالکس فرگوسن حمایت کرد.

سرمربی باتجربه شیاطین سرخ امروز به طور رسمی اعلام کرد که در پایان فصل بازنشسته خواهد شد و از دیوید مویس، مربی کهنه کار اورتون به عنوان جانشین او نام برده می شود.

اشمایکل با حمایت از مویس، اعلام کرد که دستاوردهای این مربی در یک دهه حضور در گودیسون پارک، او را به گزینه ای مناسب برای هدایت شیاطین سرخ تبدیل کرده است.

او در گفتگو با اسکای اسپورت گفت: " ما منتظر فردی نیستیم که بخواهد تنها برای ۱۰ ماه یا سه سال اینجا باشد. ما به دنبال کسی هستیم که همان ثباتی که سرالکس فرگوسن در اینجا داشت را تکرار کند.

وقتی در مورد دیوید مویس صحبت می کنیم، در مورد مردی حرف می زنیم که یک دهه در اورتون، با بودجه ای محدود، عملکرد فوق العاده ای داشته است.

او از آن دست مربیانی است که وقتی به او نگاه می کنید، یک چیز به ذهن تان می رسد: ثبات. او می داند که چطور در یک پست بیش از دو سال بماند. فکر می کنم این برای منچستریونایتد مهمترین فرد است.

فکر می کنم دیوید مویس بهترین راه حل برای منچستریونایتد است؛ هرچند مطمئنا در روزهای آینده نام های زیادی در اطراف منچستریونایتد شنیده می شود. "

او همچنین در مورد شنیدن خبر بازنشستگی فرگوسن، گفت: " شوکه شدم. این خبر مثل بمب بود. واقعا نمی دانستم چکار باید بکنم. من ناراحت و افسرده شدم.

من واقعا از عملکرد تیم او در این فصل راضی بودم؛ او جام را به الدترافورد، به خانه، برگرداند. اما اکنون واقعا شوکه و ناراحت هستم. "