ملت ایران: دیوید بکام، ستاره سابق منچستریونایتد، بعد از اعلام بازنشستگی سرالکس فرگوسن در پایان فصل، با ستایش از شخصیت پدرانه او، این مربی باتجربه را بزرگترین مربی تاریخ فوتبال توصیف کرد.
بکام در طول دوران حضورش در الدترافورد تحت هدایت فرگوسن، ۶ قهرمانی در لیگ برتر، دو قهرمانی در اف ای کاپ و یک قهرمانی در چمپیونزلیگ به دست آورد و در سال ۲۰۰۳ راهی رئال مادرید شد.
او در آخرین فصل حضورش در الدترافورد، به شدت با فرگوسن دچار اختلاف شده بود، در صفحه فیس بوکش نوشت: " من تازه خبر بازنشستگی فرگوسن را شنیدم. همان طور که قبلا بارها گفتم، او نه تنها بهترین و بزرگترین مربی ای بود که من در طول دوران حرفه ای ام با او کار کردم، بلکه از زمان حضورم در منچستریونایتد در ۱۱ سالگی تا زمانی که از این باشگاه جدا شدم، برای من نقش پدر را داشت.
بدون او، من هرگز نمی توانستم به دستاوردهای دوران حرفه ای ام برسم. او می دانست که بازی کردن برای تیم ملی کشورتان چه اهمیتی دارد و می دانست که برای من پوشیدن پیراهن انگلیس چه معنایی دارد.
بعد از جام جهانی ۹۸، من بدون او نمی توانستم با شرایطی که در داخل و خارج زمین برایم به وجود آمد، کنار بیاین. من همیشه از او به خاطر حمایت ها و مراقبت هایش متشکر هستم.
من واقع به اینکه زیر نظر بهترین مربی تاریخ کار کردم، به خودم افتخار می کنم.
مرسی رئیس و از بقیه اوقاتت لذت ببر. "