ملت ایران:بعد از اعلام بازنشستگی سرالکس فرگوسن در پایان فصل، بازیکنان بارسا در پیام هایی جداگانه، به این مربی بزرگ اسکاتلندی ادای احترام کردند و اعلام کردند دنیای فوتبال هیچ وقت میراثاو را از یاد نخواهد برد.

سرمربی پرافتخار شیاطین سرخ امروز به طور رسمی اعلام کرد که در پایان فصل، بعد از ۲۶ سال، به فعالیت اش به عنوان سرمربی شیاطین سرخ پایان خواهد داد و سرخیو بوسکتس، هافبک بارسا، از اینکه فرگوسن برای چنین مدتی روی نیمکت منچستریونایتد نشست، ابراز شگفتی کرد.

او به خبرنگاران گفت: " فرگوسن مربی ای است که همیشه دریادها خواهد ماند. بازنشستگی او یک ناکامی برای دنیای فوتبال است. او به خاطر همه جام هایی که او به دست آورد، برای همیشه در سطح بهترین مربیان دنیا خواهد ماند. "

دنی آلوس، دیگر بازیکن بارسا نیز با ستایش فرگوسن، اعلام کرد که این مربی باتجربه یک الگو برای همه است. ا

و در صفحه توئیترش نوشت: " بازنشستگی او، مانند حذف یک حماسه از فوتبال است. او یکی از افرادی است که باعثشد تا مربیگری معنای دیگری پیدا کند. متشکر سر الکس. "

کریستین تیو، بازیکن جوان بارسا در توئیترش نوشت: " تمام ستایش من برای سرالکس. او بعد از ۲۶ سال نیمکت منچستریونایتد را ترک می کند. او یک اسطوره است. "

فرگوسن در طول دوران حضورش در منچستریونایتد، ۱۳ قهرمانی در لیگ برتر، ۵ قهرمانی در اف ای کاپ و دو قهرمانی در چمپیونزلیگ به دست آورد.