ملت ایران: پرسپولیس در حالی برای بازی با تراکتورسازی در هفته آخر لیگ دوازدهم راهی تبریز می شود که یحیی گل محمدی را هم به علت استعفا در اختیار ندارد و معلوم نیست هدایت این تیم را چه کسی برعهده خواهد داشت. ولی اصل نگرانی قرمزهای تهرانی نتایجی است که در چارچوب لیگ برتر در تبریز گرفته اند. در حقیقت آنها با پیشینه ۱۲ سال بدون برد در تبریز راهی دیار ستارخان می شوند و با وضعیتی که دارند بعید است بتوانند حداقل روز جمعه این نوار ناکامی را پاره کنند.
آخرین و در واقع تنها برد لیگ برتری پرسپولیس در تبریز به هفته دوم لیگ نخست برمی گردد که موفق شد با تک گل رضا جباری آن هم در باغشمال برابر تراکتورسازی پیروز شود. بعد از آن و تا لیگ نهم تبریزی ها هیچ نماینده ای در لیگ برتر نداشتند ولی بعد از آن هم تراکتورسازی و هم شهرداری هرگز اجازه ندادند در تبریز آب خوش از گلوی تیم پرطرفدار پایتخت پائین برود.
در هفته سی و یکم لیگ نهم، تراکتورسازی موفق شد در ورزشگاه یادگار امام(ره) با تساوی ۱ - ۱ پرسپولیس را متوقف کند.
در هفته نهم از لیگ دهم شهرداری تازه وارد هم برابر پرسپولیس به تساوی ۱ - ۱ رسید و در هفته هجدهم تراکتور با تک گل کرار جاسم موفق شد میهمان تهرانی خود را شکست دهد.
در لیگ یازدهم و هفته بیستم شهرداری تبریز این بار برابر پرسپولیس به تساوی ۲ - ۲ رضایت داد ولی در هفته سی و دوم این تراکتورسازی بود ۴ - ۱ رقیب تهرانی را در هم کوبید.
در حقیقیت باید گفت که ورزشگاه ۷۰ هزار نفری تبریز در لیگ برتر یک کابوس تمام عیار برای پرسپولیس بوده و حتی یک بار هم در آن لذت برد را احساس نکرده است.