ملت ایران: اگر آنها در فینال لیگ اروپا بتوانند بنفیکا را شکست بدهند به آژاکس، یوونتوس و بایرن مونیخ خواهند پیوست که قهرمان هر سه جام معتبر اروپا شده اند. آبی ها که سال گذشته برای نخستین بار قهرمان لیگ قهرمانان شدند، پیش تر در سال های۱۹۷۱ و ۱۹۹۸ دوباره قهرمان جام برندگان اروپا شده اند و تنها قهرمانی در لیگ اروپا که پیش تر جام یوفا بود را کم دارند. در تاریخ فوتبال اروپا تنها سه تیم آژاکس، بایرن مونیخ و یوونتوس قهرمان جام باشگاه های اروپا، جام یوفا و جام برندگان اروپا شده اند.

آژاکس
جام باشگاه های اروپا: ۱۹۷۱،۱۹۷۲، ۱۹۷۳،۱۹۹۵
جام یوفا: ۱۹۹۲
جام برندگان اروپا: ۱۹۸۷
ابتدای دهه۷۰، آژاکس با رینوس میشل و توتال، هیچ رقیبی در قاره سبز نداشت. آنها سه بار قهرمان جام باشگاه های اروپا شدند. در سال ۱۹۸۷که هدایت تیم در اختیار یوهان کرایوف بود، آنها توانستند یک جام دیگر ببرند. در سال ۱۹۹۲ آژاکس با نسلی طلایی از بازیکنان و هدایت لوئیز فان گال توانست برای نخستین و آخرین بار قهرمان جام یوفا شود و سه سال بعد همین بازیکنان برخلاف انتظارها توانستند قهرمان لیگ قهرمانان شوند.

بایرن مونیخ
جام باشگاه های اروپا: ۱۹۷۴،۱۹۷۵، ۱۹۷۶،۲۰۰۱
جام یوفا: ۱۹۹۶
جام برندگان اروپا: ۱۹۶۷
همزمان با افول آژاکس در اروپا، بایرن درخشش خود را در اروپا شروع کرد. آلمانی ها که تنها یک بار در سال ۱۹۶۷ قهرمان جام برندگان اروپا شده بودند، درخشش اروپایی خود را در میانه دهه۷۰ شروع کردند.
این تیم با درخشش فرانتس بکن باوئر و اولی هونس سه بار متوالی قهرمان اروپا شد. با این حال آنها برای تکرار قهرمانی در باارزش ترین جام اروپایی باید تا سال ۲۰۰۱ صبر می کردند؛ سالی که درخشش اولیور کان در ضربات پنالتی باعثپیروزی آنها برابر والنسیا شد.
در آن زمان، آنها توانستند قهرمانی سه جانبه اروپایی خود را جشن بگیرند. آنها فصل پیش هم این فرصت را داشتند که یک قهرمانی دیگر به ویترین افتخارات خود اضافه کنند اما چلسی در فینال لیگ قهرمانان اروپا در مونیخ آنها را ناکام گذاشت.

یوونتوس
جام باشگاه های اروپا: ۱۹۸۵،۱۹۹۶
جام یوفا: ۱۹۷۷،۱۹۹۰، ۱۹۹۳
جام برندگان اروپا: ۱۹۸۴
یوونتوس نخستین بار در سال ۱۹۷۷ توانست با قهرمانی در جام یوفا نام خود را روی یک جام اروپایی حک کند. تیمی که بازیکنانی مانند پائولو روسی، میشل پلاتینی و زبینیو بونیک را در اختیار داشت توانست در سال های بعد افتخارات بیشتری به دست بیاورد. بیانکونری در جام یوفای ۱۹۸۳ تا فینال پیش رفت اما موفق نبود. انتظار آنها برای یک جام اروپایی البته یک سال بیشتر طول نکشید و آنها توانستند یک سال بعد جام برندگان اروپا را فتح کنند.
آنها سال بعد از آن قهرمان جام باشگاه های اروپا شدند؛ جامی که البته زیر سایه تراژدی ورزشگاه هیسل بلژیک در بازی برابر لیورپول قرار گرفت. آخرین قهرمانی اروپایی یووه در فینال جام باشگاه های اروپا در سال ۱۹۹۶ و با پیروزی برابر آژاکس در ضربات پنالتی به دست آمد.