ملت ایران: سرمربی استقلال درباره خبر جدایی اش از استقلال، گفت: این خبر اصلا درست نبود و من در تماسی که با آن خبرگزاری داشتم آن را تکذیب کردم. متاسفانه حرف های عرب، معاون اجرایی باشگاه استقلال بد برداشت شده بود، من با تیم پرطرفدار استقلال قراردادی دو ساله دارم و با هیچ تیم دیگری هم مذاکره نکرده ام. هیچ تیمی هم پیشنهادی به من نداده است.

وی با اشاره به این که برخی در باغ های فرحزاد می نشستند و علیه استقلال توطئه می کردند، افزود: برخی از دوستان با این کارها می خواستند از اسم فرهاد مجیدی سوء استفاده کنند. البته فرهاد مقصر نیست. آنها به استقلال کاری نداشتند. بلکه هدفشان امیر قلعه نویی بود.

امیر قلعه نویی در پاسخ به این سوال که با توجه به حواشی به وجود آمده، آیا فصل بعد هم در استقلال می ماند؟ گفت: استقلال تیم بزرگی است و آدم کوچکی مثل امیر قلعه نویی نمی تواند چیزی برای آن بگوید. من با استقلال قراردادی دو ساله دارم و اصلا بحثمالی برای ما مطرح نیست. همان طور که می دانید من با استقلال سفید امضا کردم. با همه وجود و توان دوست دارم آن ستاره قهرمانی در آسیا را روی پیراهن استقلال ببینم. اصلا باید ببینیم که هیات مدیره و مردم ما را می خواهند بعد تصمیم بگیریم.

سرمربی استقلال در مورد برخی تشویق هایی که در ورزشگاه ها علیه فرد خاصی صورت می گرفت و یا به سود فرد خاص دیگری انجام می شد، گفت: برخی از دوستان در اینترنت یا جاهای دیگر تبلیغاتی را علیه ما انجام دادند و هدفشان این بود که استقلال نتیجه نگیرد. از سوی دیگر آنها با استقلال مشکلی نداشتند. این افراد به عناوین مختلف جلساتی را برگزار می کردند و در این جلسات از افرادی خط و ربط می گرفتند تا تشویق هایی را انجام دهند. دلخوری من از طرفداران اصیل استقلال است که چرا باید با این گونه افراد هم صدا می شوند.

وی ادامه داد: امسال ما شرایط مالی خیلی سختی داشتیم، ولی متاسفم وقتی این تشویق ها انجام شد که ما هم در لیگ برتر و هم در لیگ قهرمانان آسیا در صدر بودیم. وقتی بازیکنان علی رغم این همه سختی تلاش می کنند و تیم نتیجه می گیرد، باید از آنها تشکر کرد. اما وقتی این گونه تشویق ها را می بینند پدرشان در می آید.

قلعه نویی یادآور شد: سال اول وقتی ما به پگاه رشت باختیم و تیم دیگری قهرمان شد یا در بازی دیگری ما به سپاهان باختیم، تماشاگران خوب استقلال ۱۰ دقیقه ما را تشویق کردند. من آن تماشاگران را می پسندم و آنها را می خواهم. چون هدفشان موفقیت استقلال است.

به گزارش ایسنا، سرمربی استقلال در پاسخ به این سوال که نمی شود همه هواداران را در یک تیم یک کاسه کرد و این مساله در همه جای دنیا وجود دارد که برخی از طرفداران از جاهای خاصی خط می گیرند؟ به رادیو ورزش گفت: این مساله را قبول دارم و می پذیریم. اما می خواهم بگویم که طرفداران استقلال چه در قبل و چه الان الگو بودند. استقلال قدمتی ۶۵ ساله دارد و قشر تحصیلکرده در بین طرفداران زیاد است و اغلب قشر تحصیل کرده جامعه طرفدار ما هستند. اگر می بینید که طرفداران ما در ورزشگاه ها کمتر هستند به لحاظ همین است که شغل های کلیدی در داخل و خارج دارند و شاید نتوانند به ورزشگاه بیایند. می خواهم این سنت غلط در باشگاه بزرگ استقلال باب نشود. من برای استقلال ناراحتم و به روح مادرم قسم اگر این تشویق ها ناراحت شده باشم.

وی ادامه داد: من واقعا نگران یحیی گل محمدی هستم. او یک سرمایه ملی است و مربی بزرگی است، یحیی در بدترین شرایط به پرسپولیس آمد و نتایج خوبی هم گرفت، اما در یک اتفاق و در روزی که شاید واقعا روز آنها نبود، قهرمان نشدند. او زحمات زیادی برای پرسپولیس کشید.

قلعه نویی به یک خاطره از حشمت الله مهاجرانی، سرمربی اسبق تیم ملی اشاره کرد و گفت: این خاطره که می گویم برای حدود ۲۰ سال قبل است. حشمت مهاجرانی گفت ۲۵ سال است در فوتبال هستم. اما هنوز هم اتفاقاتی را می بینم که برایم واقعا عجیب و جالب است. مثلا تغییر نتیجه بازی منچستر و بایرن مونیخ در لیگ قهرمانان اروپا در کمتر از یک دقیقه. من قلعه نویی هستم و ممکن است که هزار بار اشتباه کرده باشم. اما زیبایی فوتبال همین است. این که به یک نتیجه همه چیز و همه سرمایه ها را فراموش کنیم درست نیست.

قلعه نویی در پاسخ به این سوال که کی روش اعلام کرده چون تمام بازیکنان را در اختیار ندارد بازی با عمان لغو شود، آیا برای بازی با عمان به تیم ملی بازیکن می دهد؟ گفت: هدف همه ما سربلندی ایران عزیز است و این آرزوی قلبی همه ماست که ایران به جام جهانی برود. کی روش مربی حرفه ای است. او در رئال مادرید و منچستر یونایتد کار کرده است، او جایش را با من عوض کند و بگوید که چه تصمیمی می گرفت. اگر جای امیر قلعه نویی در استقلال بود الان چه کار می کرد.

وی ادامه داد: الان استقلال تیم ملی ایران است. مثلا در بازی با الهلال همه طرفداران تیم های دیگر هم استقلال را تشویق کردند. ما باید در این صحنه نگاه ملی داشته باشیم. حال شما به من بگویید که اگر الان بازیکنان ملی پوش استقلال در تیم ما تمرین می کنند، چه لطمه ای به تیم ملی می زنند؟ مطمئن باشید که هیچ لطمه ای نمی زند.

سرمربی استقلال گفت: ما سنتی هستیم و کار بلد نیستیم. دوستان آن زمان که تقویم را دیده بودند. می دانستند که اگر تیم های ایرانی به مرحله بعد صعود کنند در این زمان بازی دارند. اگر قلعه نویی الان این حرف ها را می زد و این کارها را می کرد همان دوستان قلم به دست که عاشق چشم آبی ها هستند هزار مطلب علیه ما می نوشتند.