ملت ایران: این فصل که تنها قهرمانی در جام حذفی را برای خلعتبری در پی داشته می تواند دوباره برای مهاجم ۲۹ساله سکوی پرتابی از لحاظ اقتصادی محسوب شود. او فصل گذشته مهاجرت چندان موفقی به آن سوی آب های خلیج فارس نداشت. چنان که در نیم فصل نخست در لیگ ستارگان قطر بازیکن الغرافه شد و طی هشت بازی برای این تیم دو گل زد ولی چون مسئولان باشگاه قطری می خواستند فرهاد مجیدی را به خدمت بگیرند، خلعتبری از قطر به امارات رفت تا پیراهن الوصل را با هدایت دیه گو آرماندو مارادونا برتن کند و آنجا هم در ۱۰ بازی سه گل برای الوصل به ثمر رساند.

آخرین اخبار حاکی از آن است که مدیر برنامه های این بازیکن با چند تیم اماراتی در حال مذاکره است. در ضمن در حال حاضر دو تیم اماراتی به طور جدی خواهان جذب او هستند. این بازیکن یک پیشنهاد چشمگیر هم از باشگاهی چینی دریافت کرده ولی برای اطلاع از آینده فوتبالی محمدرضا باید منتظر پایان فصل باشیم. مطمئنا افزایش قیمت دلار در ایران یکی از دلایل مهمی است که خلعتبری را برای ترک سپاهان وسوسه می کند. خلعتبری بعد از فینال جام حذفی راهی امارات خواهد شد تا مذاکراتی با تیم های اماراتی داشته باشد. او در مورد وضعیتش برای فصل آینده به همشهری می گوید: «قراردادم با سپاهان رو به اتمام است و اگر قرار باشد در ایران باشم فقط برای سپاهان بازی می کنم. من دو پیشنهاد خوب از امارات دارم و حالا باید ببینیم چه اتفاقاتی خواهد افتاد؛ البته باید این را بگویم که مسئولان سپاهان در مورد فصل آینده هنوز با من صحبت نکرده اند و باید دید در روزهای آینده چه اتفاقاتی خواهد افتاد.»

او در پاسخ به این سؤال که آیا اولویت اول تو این است که در سپاهان بمانی می گوید: «من سپاهان را دوست دارم و اگر شرایط مهیا باشد تمایل دارم که بمانم ولی واقعا از حالا چیزی مشخص نیست و بعد از پایان فصل تصمیم خواهم گرفت. از طرفی پیشنهادهای خارجی هم قابل بررسی هستند و من نمی خواهم چشمم را روی این پیشنهادها ببندم. در فوتبال امکان وقوع هر اتفاقی وجود دارد».

می گویند خلعتبری برای ماندن در سپاهان مبلغ ۱/۵ میلیارد تومان درخواست کرده است ولی خودش در این مورد می گوید: «این هم دروغی است مثل خیلی از دروغ های دیگر. من چنین پیشنهادی ندادم و اصلا با سپاهان حرفی نزدم که بحثبه مسائل مالی کشیده شود. باز هم می گویم که باشگاه سپاهان برای فصل بعد هنوز صحبتی با من انجام نداده است».

از خلعتبری در ادامه درخصوص افت سپاهان در لیگ برتر و حذف از لیگ قهرمانان آسیا سؤال می کنیم. این در حالی است که کرانچار و بعضی از بازیکنان سپاهان در مصاحبه های خود تأکید کردند که برنامه سازمان لیگ به ضرر تیمشان بوده است. او می گوید: «به هر حال این تصمیمی است که سازمان لیگ گرفت و مسئولان باشگاه باید در موردش صحبت کنند. متأسفانه در یک محدوده زمانی کم، بازی های پرفشاری انجام دادیم و این به ضرر سپاهان شد. ما بازیکنان خوبی داریم که همگی در طول فصل زحمت کشیدند ولی باید این را درنظر بگیرید که وقتی لیگ سال قبل به پایان رسید خیلی از بازیکنان از سپاهان رفتند و در تعطیلات نیم فصل هم تغییراتی به وجود آمد. در بعضی از مسابقات هم بازیکنان تأثیرگذار خود را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشتیم، خصوصا محرم نویدکیا که تأثیر زیادی در تیم ما دارد».