به گزارش ملت ایران به نقل از گل - آندره آ پیرلو بازیکن موفق یوونتوس در صحبت هایی اعلام کرده که این امکان وجود داشته که او تبدیل به یکی از اسطوره های باشگاه اینتر شود
این ستاره ایتالیایی در ژوئن سال ۲۰۰۱ به میلان پیوست و این درحالی بود که سه سال قبل از آن درتیم اصلی نرآتزوری توپ می زد. او در رختکن روسونری مبدل به یکی از بازیکنان محوری فوتبال ایتالیا شد و بعد از کسب دو قهرمانی در سری آ و دو قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا در سال ۲۰۱۱ به یوونتوس پیوست
پیرلو که امسال ۳۴ ساله می شود براین باور است که حتی ممکن بود که او در اینتر بماند.
پیرلو درکتاب زندگی نامه اش که " من فکر می کنم، پس بازی می کنم " در مورد دیدارش با مارچلو لیپی در اکتبر سال ۲۰۰۰ نوشت: «وقتی او را دیدم، بالافاصله یادم افتاد که اگر او در اینتر بماند، من می توانم دراین تیم مبدل به یک بازیکن بزرگ بشوم.»
بعد از آن بود که پیرلو بعد از آنکه در راهیابی به ترکیب اصلی تیم اینتر که آن زمان زیرنظر تاردلی اداره می شد، ناکام ماند، با قراردادی قرضی به باشگاه برشا منتقل شد. او ادامه داد: «من در رقابت های اروپایی زیر ۲۱ ساله ها در تیم تاردلی به موفقیت رسیده بودم و شاید او من را در اینتر نمی شناخت… واقعیت این است که من دراینتر تاردلی هرگز بازی نکردم. سختی زیادی کشیدم و خیلی بارها بود که دلم می خواست فریاد بزنم. ولی به عنوان یک انسان متمدن، همیشه خودم را آرام می کردم تا زمان مناسب فرابرسد. من دیگر نمی خواستم دراینتر بمانم و همین ماجرا مانع از پایه ریزی یک عشق و علاقه بی پایان میان باشگاه و من شد. من می خواستم ازاینتر فرارکنم و به لطف یک تماس تلفنی از تولیو تینتی، مدیربرنامه هایم این اتفاق رخ داد.»
پیرلو یکی از ستاره های آتزوری در رقابت های جام جهانی ۲۰۰۶ که با قهرمانی آتزوری هب پایان رسید بود. پیرلو درمورد قهرمانی تیمش درجام جهانی نوشته: «در آلمان ما به لطف اخلاق تیمی مان به قهرمانی رسیدیم ولی هرازچند گاهی القاب نادرستی به ما نسبت داده می شود. بعد از بازی مان در مرحله دوم رقابت های جام جهانی ۲۰۰۶ مقابل استرالیا، و بعد از آن پنالتی ای که اعلام شد و اصلاپنالتی هم نبود، توتی به ما گفت: " اینقدر با خبرنگاران حرف نزدید؛ شما همه جاسوس هستید و حتی نمی توانید یک راز را حفظ کنید. آنها همیشه می دانند که در جلسات تمرینی تیم ما چه می گذرد.»