ملت ایران: آندرس اینیستا بازیکن اسپانیایی باشگاه بارسلونا بعداز باخت ۰-۳ تیمش مقابل بایرن مونیخ در دور برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا و ناکامی در رسیدن به فینال ومبلی با باخت ۰-۷ در مجموع دو دیدار رفت و برگشت به آنالیز شرایط تیمش پرداخت و پیغامی رو به آینده داشت
اینیستا در صحبت هایی که در روزنامه آ. اس بازتاب یافته به خبرنگاران گفت: «این شکست باید به ما کمک کند تا از اشتباهاتمان درس بگیریم. از چیزهایی که دراین بازی حذفی کم داشتیم. به علاوه باید از این باخت برای ارزیابی اینکه چه زمان پیروزی به دست می اید استفاده کرد و باید ببینیم که تیم های قدرتمندی هم هستند که شکست دادنشان کار سختی است. تیم ما تمام کارهای ممکن برای پیروزی مقابل بایرن را به کار گرفت ولی به خاطر جایگیری ها وبه خاطر شرایط فیزیکی آنها ما را شکست دادند.»
اینیستا درادامه به این نکته اشاره کرد که بایرن مونیخ با شایستگی تمام به فینال رسید: «چه در بازی رفت و چه در بازی برگشت، بایرنی ها از ما پیشی گرفتند. آنها واقعا قدرتمند بودند و این احساس را دارم که بایرن مونیخ با عدالت تمام به فینال رسیده. آنها از نظر شرایط فیزیکی در روزهای خوبی هستند واین را نشان دادند.»
بازیکن باتجربه آبی اناری ها به علاوه گفت: «برای ما دردناک است که در سطح آنها نبودیم. تک تک بازیکنان بارسلونا دراین دو بازی تمام توانشان را به کار گرفتند ولی اوضاع خوب پیش نرفت. ما پشت درهاماندیم و این خیلی سخت است. ولی شکست ها هم باید برای بهبود در آینده به کار بیایند.»
هواداران بارسلونا وتشویق های آنها در طول بازی برگشت سوژه دیگری بود که اینیستا درموردش به صحبت پرداخت: «باید از هواداران به خاطر روحیه ای که داشتند تشکر کرد. آنها یک امتیاز مثبت برای ما بودند و دیدن چهره های پرانرژی شان خیلی خوب بود ولی نشد.. سال آینده دوباره تلاشمان را به کار خواهیم گرفت. الان باید به رقابت های لالیگا فکر کنیم. این چیزی است که در دسترسمان است. به همین خاطر باید مسائل را از هم تفکیک کرد. باید هر چه سریعتر درلالیگا قهرمان شد و از این بابت راضی و خوشحال بود.»
و درنهایت غیبت مسی در بازی ۴شنبه شب؛ اینیستا دراین باره گفت: «ما هم وقتی که به ورزشگاه رسیدیم و سرمربی تیم ترکیب را اعلام کرد، متوجه شدیم که مسی بازی نمی کند. این همیشه یک سورپرایز بزرگ است.»