ملت ایران: یوپ هاینکس، سرمربی بایرن مونیخ، از شاگردان خواست تا نشان بدهند پیروزی ۴-۰ دیدار رفت مقابل بارسا اتفاق نبوده است.
باواریایی ها در دیدار رفت مقابل آبی و اناری ها به پیروزی درخشان ۴-۰ رسیدند تا در آستانه صعود به دیدار نهایی چمپیونزلیگ قرار بگیرند اما هاینکس از شاگردان خواست تا در دیدار برگشت هم نمایشی مانند دیدار رفت ارائه بدهند.
او در گفتگو با خبرنگاران گفت: " ما نمی توانیم خیلی به نتیجه دیدار رفت فکر کنیم. بعد از بازی می توانیم همه چیز را ارزیابی کنیم اما نمی توانم بگویم که کدام تیم بهتر است. بارسا سال ها در بالاترین سطح بازی کرد. بایرن می خواهد ثابت کند که پیروزی قبلی در مونیخ اتفاقی نبوده است.
ما باید به حریف احترام بگذاریم. ما در فوتبال فلسفه خودمان را داریم و این فصل نشان دادیم که بایرن تیم بزرگی است که فوتبال را با کیفیت بالایی بازی می کند. ما فرهنگ خودمان را داریم و می توانیم در نوکمپ گلزنی کنیم. "
بایرن در آستانه رسیدن به سومین فینال چمپیونزلیگ برای سومین بار در چهار سال اخیر است و هاینکس معتقد است ناکامی فصل قبل در دیدار نهایی، انگیزه تیمش را برای این فصل افزایش داد.
" وقتی فینالی مانند دیدار فصل گذشته ما مقابل چلسی را تجربه می کنید، باید همه عواقب آن را درک کنید. بعضی باشگاه ها تسلیم می شوند اما همه اعضای بایرن به شکلی مثبت به این شکست پاسخ دادند. ما تغییراتی داشتیم، بازیکنان خوبی به خدمت گرفتیم، بعضی چیزها را تغییر دادیم و روحیه تیمی را بالای بردیم. "
هاینکس در پایان فصل جای خود را به پپ گواردیولا خواهد داد و گفته می شود که ممکن است به فوتبال اسپانیا برگردد. گفته می شود باشگاه های سابق او، رئال مادرید و اتلتیک بیلبائو، به دنبال به خدمت گرفتن او هستند و این مربی باتجربه هم از بازگشت به لالیگا استقبال کرد.
" وقتی در تیم های بزرگی در اسپانیا مربیگری می کنید، همه چیزهای این فرهنگ را بهتر درک می کنید. می دانم اگر بخواهم، می توانم به اسپانیا برگردم.
من با رئال قهرمان چمپیونزلیگ شدم و همچنین دستاوردهای خوبی با بیلبائو داشتم. در بارسلون، فرهنگ ورزشی فوق العاده ای وجود دارد، به ویژه بعد از المپیک. بارسلون شهری فوق العاده با فرهنگ های بزرگ است. من اینجا را خیلی دوست دارم. "