ملت ایران:این یک یادداشت شفاهی درباره بازی امشب نیمه نهایی چمپیونزلیگ است. نکاتی از زبان عادل فردوسی پور که با قلم یکی از دوستان روزنامه نگار معتمدش روی کاغذ آمده و تبدیل به مقاله ای شده است که با وجود پراکندگی جالب است. بخوانید:
۱ - هیچ کس فکر نمی کرد دورتموند بتواند در بازی رفت با نتیجه ۴ بر یک رئال را در هم بکوبد، اما به نظر من نتیجه آن بازی عادلانه نبود. نتیجه عادلانه برای آن بازی ۵ بر صفر یا ۶ بر صفر بود. داور یک گل سالم دورتموند را آفساید اعلام کرد از طرفی قبل از گل رئال بازیکنان این تیم خطا کرده بودند. در کل دورتموند بهتر از بایرن ظاهر شد، در برد ۴ بر صفر بایرن اشتباهات داوری به سود مونیخی ها بود، اما در بازی دورتموند اشتباهات داوری به ضرر تیم آلمانی رقم خورد وگرنه آنها نتیجه بهتری می گرفتند.
۲ - با وجود برد ۴بر یک، دورتموند کمی احساس خطر می کند ولی تنها کمی. من خیلی دوست دارم دورتموند به فینال صعود کند و اگر فینال لیگ قهرمانان تمام آلمانی شد دورتموند به قهرمانی برسد. واقعا معلوم نبود در بازی رفت یورگن کلوپ با تیمش چه کار کرده بود، آنها خیلی خوب بازی و از همان ابتدا برتری شان را دیکته کردند.
من حدس می زنم در بازی امشب هم دورتموند برای دفاع مطلق وارد زمین نشود و به فکر حمله باشد. با این حال دریافت یک گل زودهنگام کار دورتموند را سخت می کند و این تیم در خطر می افتد. باید قبول کرد کسب برد ۳ بر صفر توسط رئال در خانه نتیجه غیرممکنی نیست. البته یک حسی به من می گوید دورتموند حداقل یک گل در سانتیاگو برنابئو می زند
۳ - دورتموند اگر حذف شود باید از داور گلایه مند باشد چرا که اگر اشتباهات داوری نبود، این تیم در همان بازی رفت کار را تمام می کرد. با این وجود آنها نباید در کل از داوری طلبکار باشند، آنها با اشتباه داوری «مالاگا» را حذف کردند.

۴ - به هر حال در این روزها همه از دیدن بازی دورتموند لذت می برند به ویژه بازی «لواندوفسکی» که یک مهاجم فوق العاده است. یکی از گل های او به رئال عالی بود. او از آن مهاجمانی است که سبک بازی مخصوص به خودش را دارد.
۵ - آنچه مشخص است این فصل آخرین فصل حضور مورینیو در رئال است و او چه رئال قهرمان اروپا شود چه نشود رئال را ترک می کند و به چلسی می رود و من امیدوارم بدون قهرمانی از رئال برود.
۶ - درباره دورتموند هم اخبار زیادی به گوش می رسد. گوتسه که قطعا از این تیم می رود، وضعیت لواندوفسکی هم مشخص نیست، شاید او هم برود. با این حال نباید نگران دورتموند شد. یورگن کلوپ در این سال ها نشان داده که به خوبی می تواند استعدادهای جدید فوتبال را به ستاره هایی بزرگ تبدیل کند و از طرفی تیمش متکی به ستاره ها هم نیست. با رفتن لواندوفسکی و گوتسه هم اتفاقی برای دورتموند نمی افتد.
۷ - پس از بردهای هفته گذشته بایرن و دورتموند مقابل بارسا و رئال خیلی ها از افت فوتبال اسپانیا و آقایی فوتبال آلمان در اروپا گفتند، اما به نظر من در حال حاضر نمی توان به این صورت قضاوت کرد. برای اظهارنظر درباره برتری فوتبال آلمان باید خیلی صبر کرد، حداقل تا جام جهانی.