ملت ایران:سرخیو راموس مدافع اسپانیایی باشگاه رئال مادرید اعلام کرده که تیمش به فکر انتقام گرفتن از دورتموند است. او در کنفرانس خبری تیمش قبل از مصاف با دورتموند شرکت کرد و پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد
*هواداران رئال:چه خوب بازی کنیم و چه بد کسی نمی تواند به ما توهین کند.
*رختکن رئال:ما در فکر انتقام هستیم و انگیزه های زیادی داریم که ورق را برگردانیم. ما بی صبرانه در انتظار شروع بازی هستیم و دوست داریم که همین الان بازی شروع شود. تیم ما تمایل زیادی دارد تا انتقام بازی رفت را بگیرد.
*مورینیو گفته مهم فوتبال است و نه شرایط روحی:حق با اوست. مهم فوتبال است و باید حرف مان را در زمین مسابقه بزنیم. کاملا روشن است که بازی کردن در خانه و در اختیار داشتن هوادارانی که تا پای جان با ما هستند امتیاز بزرگی برای ماست. آنها می توانند ما را بالا ببرند ولی اگر ما تمرکز نداشته باشیم، این به هیچ دردی نخواهد خورد. همه چیز به خود ما بسته است و ما حرف مان را در داخل زمین خواهیم زد.
*نقش هواداران:ما به حمایت آنها امیدواریم و آنها هم انگیزه های زیادی دارند. به ویژه در چنین شرایط خاصی که ما با وجود نتیجه بد در بازی رفت، برای رسیدن به فینال می جنگیم. امیدوارم هواداران از ما حمایت کنند و از دقیقه اول بازی جو گرم و پرهیجانی به ورزشگاه بدهند. هر اتفاقی ممکن است رخ دهد ولی ما باید تا پای جان در زمین مسابقه مبارزه کنیم.
*بازی دورتموند:باید تمرکزمان را حفظ کنیم. دورتموند در مجموع تیم بزرگی است. موفقیت ما در گروی این است که تیمی منسجم داشته باشیم و وابسته به مهارت های فردی نباشیم. ما باید به خودمان اطمینان داشته باشیم. الان باید علیه نتیجه منفی بازی رفت بجنگیم ولی نباید بی دقتی کنیم. چون دراین صورت تیم حریف به گل خواهد رسید و کار ما به مراتب سخت تر خواهد شد. ما می خواهیم به دور بعد صعود کنیم. شرایط روحی تیم خوب است و من در انتظار بهترین نمایش ممکن از سوی تیم هستم. اگر بازی به ضربات پنالتی کشیده شود، من آماده زدن پنالتی هستم و هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت.
* شیوه کاری رئال:ما همان طور که می دانیم و تا قبل از این هم کار کرده ایم، بازی خواهیم کرد. قبلا در مورد عملکرد تیم صحبت شده و منظورم به ارائه یک بازی فشرده و در دست گرفتن ریتم بازی است. اگر ریتم بازی را در دست بگیریم به مشکلی برنخواهیم خورد. هر چند که نتیجه بازی رفت نتیجه ای منفی برای ما بوده و کار سختی خواهیم داشت.
*دورتموند:دورتموند تیم بزرگی است و آنها این را در طول فصل به نمایش گذاشته اند. کار سختی است ولی اگر می خواهیم به فینال برسیم باید مقابل بهترین ها به پیروزی برسیم.
*نگرانی ها از ارائه یک بازی دفاعی از سوی دورتموند:باید صبر کنیم و ببینیم که برنامه ریزی آنها برای این بازی چطور خواهد بود. باید ببینیم که سرمربی ما هم چه برنامه هایی برای این بازی خواهد داشت و بعد از آن باید تمام تلاش مان را به کار بگیریم. ما خودمان را با هرآنچه که سرمربی مان بخواهد تطبیق می دهیم. بی صبرانه درانتظار شروع بازی هستیم.
*شرایط فیزیکی رئال:در بازی های قبلی تیم، به جز بازی چهارشنبه گذشته همیشه در دوئل های فردی برنده بوده ایم. نباید از ارزش های دورتموند غافل شویم. چون آنها در بازی رفت نمایش فوق العاده ای را به اجرا گذاشتند. پای انتقام درمیان است و این حس مثبتی است.