ملت ایران: لیگ برتر باشگاه های ایران - جام خلیج فارس
دوره دوازدهم - هفته سی وسوم
دوشنبه نهم اردیبهشت ماه ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۱۵
ورزشگاه آزادی تهران
تماشاگر: ۸ هزار نفر
داور: سیداحمد صالحی
اخطار: پژمان نوری(۱۹)، جواد شیرزاد(۵۴) از ملوان - عادل کلاه کج(۲۸)، رضا حقیقی(۳۳)، امیرحسین فشنگچی(۶۷) از پرسپولیس
اخراج: -
پرسپولیس تهران:نیلسون، رضا نورمحمدی، سیدجلال حسینی، محمدرضا خانزاده، رضا حقیقی، امیرحسین فشنگچی، محمد نوری، عادل کلاه کج، غلامرضا رضایی(ولادکو گروز دانوسکی از دقیقه ی ۴۶)، کریم انصاری فرد(مهرزاد معدنچی از دقیقه ی ۷۹)، محمد قاضی(هادی نوروزی از دقیقه ی ۴۶)
سرمربی: یحیی گل محمدی
ملوان بندرانزلی:سرگی پاشنکو، احمد آهی، بابک پورغلامی(محمد حیدری از دقیقه ی ۶۶)، هادی تامینی، جواد شیرزاد، حسین بادامکی، پژمان نوری، مازیار زارع، عزیز معبودی، سعید یوسف زاده(سعید عزت اللهی از دقیقه ی ۸۱) و محمد نزهتی
سرمربی: محمد احمدزاده
شرح بازی:
نیمه ی نخست:
بدون تردید حساسیت فینال جام حذفی بر روی بازی سرخ پوشان تاثیر بسزایی داشت. شاگردان یحیی گل محمدی در این نیمه حتی موفق به خلق یک موقعیت خطرناک بر روی دروازه ی ملوان نشدند و فقط به جنگ های نصف و نیمه ی میانه ی میدان رضایت دادند و چندان تشنه ی رسیدن به گل نشان ندادند. در مقابل، ملوان نیز همین گونه بود و بازیکنان این تیم با کمترین حس تهاجم این نیمه را به پایان بردند.
نیمه ی دوم:
پرسپولیسی ها با حضور هادی نوروزی و ولادکو نیمه ی دوم را طوفانی آغاز کردند و روی سومین موقعیت خطرناک خود به گل برتری و سه امتیازی این بازی دست یافتند. نکته ی جالب این که هادی نوروزی با وجود اخراج از تمرین پرسپولیس در هفته ی گذشته، ضمن حضور در میدان موفق شد پرسپولیس را وادار به تهاجم کند. نکته ی دیگر در بازی پرسپولیس تعداد موقعیت هایی بود که مهاجمان این تیم اسیر آفساید شدند. در مقابل ملوان طی نیمه دوم تفاوتی در سبک بازی خود نسبت به نیمه ی اول نداشت تا در نهایت شکست را بپذیرد.
شرح گل:
پرسپولیس ۱-۰ ملوان؛ دقیقه ی ۵۶:در شرایطی که پرسپولیس نیمه ی دوم را هجومی آغاز کرده بود، روی سومین موقعیت خطرناک خود به گل رسید. در این صحنه محمد نوری با یک پاس عمقی، انصاری فرد را در موقعیت تک به تک قرار داد و در نهایت توپ با ضربه آرام و زمینی این مهاجم در قعر دروازه ی ملوان آرام گرفت.
دقایق حساس:
دقیقه ی ۴۸:در شرایطی که محمد نزهتی در محوطه ی جریمه موقعیت خوبی داشت، با یک چرخش از محوطه ی خطر فاصله گرفت و با یک پاس به بیرون زارع را صاحب توپ کرد تا با یک شوت بی دقت توپ را به آسمان بکوبد.
دقیقه ی ۵۰:کریم انصاری فرد اولین موقعیت خطرناک را روی دروازه ی ملوان خلق کرد، آن هم با ضربه ی سری که چندان پاشنکو را به زحمت نیانداخت. در این صحنه هادی نوروزی که تازه به میدان آمده بود از جناح چپ نفوذ کرد و با یک پاس در عرض انصاری فرد را در موقعیت سرزنی قرار داد.
دقیقه ی ۵۴:هادی نوروزی از جناح راست نفوذ کرد و در مسیر خود جواد شیرزاد را از جریان بازی محو کرد. او در نزدیکی های خط کرنر با یک پاس به بیرون انصاری فرد را در موقعیت گل قرار داد که کریم هر چه شیرجه زد موفق نشد.
دقیقه ی ۷۸:پژمان نوری با یک پاس چیپ توپ را پشت سر مدافعان به حسین بادامکی سپرد که ضربه ی بادامکی با واکنش نیلسون به کرنر رفت.
بهترین بازیکن:
هادی نوروزی، مهاجم پرسپولیس برترین بازیکن میدان بود که ورودش عامل تحول پرسپولیس در نیمه ی دوم نیز شد.
اتفاق ویژه:
حضور مهرزاد معدنچی در زمین و بستن بازوبند کاپیتانی بر بازو!!