ملت ایران: مصاحبه ۴ قسمتی علی پروین در برنامه نود، فردا سوژه اصلی رسانه های ورزشی خواهد بود، چه، پس از سالها پرهیز، این اولین باری بود که سرمربی سابق پرسپولیس که هنوز عقیده دارد " مادر مثل اون نمی زاد "، روبه دوربین نشست واز گذشته و امروز گفت. این مصاحبه از آنجا جذابتر شد که عادل فردوسی پور خطاب به پروین بی گارد امروز، چیزهایی به زبان آورد که قدیم ها کسی جراتش را نداشت. مثلا جایی که پروین به آبگوشت اشاره کرد و عادل ار لقب آبگوشتی پروین در جمع استقلالی ها گفت و پروین بی خیال، گفت: علی دنبه رو می گی؟

* چرا نود نمی یاین علی آقا؟
اولین سوالت پیچوندنیه ها… گفتم می یام دیگه.
*فردا هم که می رین مالزی. می گن می ترسین از هواپیما؟
می ترسیم. همه می ترسن. با پرسپولیس که می رفتیم هرجایی ۱ - ۱۲ نفر از تیم ما به حالت شکوفه زدن می افتادن… من تو هواپیما پامو می گیرم بالا تا اگه هواپیما سقوط کرد چیزیم نشه. البته من از مرگ و اینا نمی ترسم، از هواپیما می ترسم. از بیرونم که می بینم می ترسم.
* چی شد علی پروین شد علی پروین؟
من از زمین خاکیای عارف شروع کردیم و یواش یواش خدابیامرزه آقای امیرآصفیو. اومدن سراغ ما وگفتن بیا تمرین. ما چه می دونستیم چی به چیه. نرفتیم. یه هفته بعد باز اومدن. من هم هیچ وقت با شورت بازی نمی کردیم که. استوکم نمی پوشیدیم با کتونی ته سبز از این چینیا بازی می کردیم. مارو بعد دو هفته دادن البرز دسته دوی کیان، بعد رفتم کیان و آقای نادر لطیفی از پیکان اومد و گفت بیا پیکان و ۲۰ هزار تومنم بهت می دیم. ما پولو بردیم خونه بابام گفت اینو دزدیدی. خلاصه ساعت ۱۱ شب مارو برد دم خونه آقا لطیفی که این پول چیه. ۲۰ تا هزارتومنی بود. می ذاشتم رو اتاق روش غلت می خوردیم. بعدم پرسپولیس رفتم و فیکس تیم ملی شدمومردسال ایران شدم. مردم مارو کردن علی پروین. همین اقای بهمنش خیلی از ما تعریف می کرد.
*اگه الان بازی می کردین کجا بازی می کردین؟
اون موقع کریستال پالاس منو می خواست اما مت چه می دونستیم چی به چیه. نمی دونم اگه الان بازی می کردم چی می شد اما می تونستم بارسلونا بازی کنم. من فقط بازی اینا رو نگا می کنم البته الان دو هفته س تیمشون خرابه. من فوتبال تقه ای ۵ متر ۵ متر بازی می کردم. ما با تیم ملی رفتیم فرانسه. شب اومدن اتاق ما واسه مصاحبه گفتن کی می خواد پلاتینی رو مهار کنه؟ من گفتم پلاتینی باید منو مهار کنه… ینی تو اون سطح بودیم. آخرش هم مارو با گل آفساید بردن. من نمی دونم ولی الان اگه نریم با این بساط جام جهانی چی میشه. به خدا با هر مربی ایرانی رفته بودیم تو مقدماتی می رفتیم بالا.
*فرق شما با فوتبالیستای امروز چی بود؟
الان متاسفانه تا بزرگ می شن سریع موبلند می کنن و... من همه فوتبالم یک ماه به یک ماه ریش می زدم. موم هم از اول همین جوری بوده. تیپم هم خوب بوده و اکثر خانم ها بهم می گن خوش تیپی…