ملت ایران: دنیل داوری دروازه بان ملی پوش ایرانی تیم اینتراخت برانشویگ درمصاحبه ای با برنامه نود، درباره حضورش در تیم ملی ایران و شرایطش در این باشگاه صحبت کرد. او بی تکلف، ازعلاقه اش به قرمه سبزی تا سرگردانی بین ملیت ایرانی و آلمانی حرف زد… بخوانید:
* من بچه بودم یکبار به ایران رفته بودم و یکبار هم برای بازی اخیر تیم ملی به ایران سفر کردم. البته در این مدت سعی کرده ام زبان فارسی را یاد بگیرم، حضور در ایران تجربه خوبی داشت و خیلی از چیزها را یاد گرفتم. از حالا به بعد هم بیشتر می خواهم بیاموزم.
*در آلمان چند دوست ایرانی دارم و با اشکان دژاگه هم ارتباط دارم. غذای ایران هم می خورم و قرمه سبزی را خیلی دوست دارم. پدرم خوب قرمه سبزی درست می کند و مادرم هم غذاهای ایرانی برایم درست می کند.
*در مورد اینکه خودم را ایرانی می داند یا آلمانی؟ … سوال سختی است، من در آلمان بزرگ شدم اما اصالت ایرانی دارم و می خواهم بیشتر با روحیات ایرانی ها آشنا شوم. من خودم را چند فرهنگی می دانم، به خاطر همین دوست دارم بیشتر فارسی یاد بگیرم. یک سال پیش به کلاس رفتم تا فارسی را زودتر بتوانم صحبت کنم.
*مسلما در تیم ملی مضطرب بودم زیرا کسی را نمی شناختم و به کشوری که با آن بیگانه بودم رفتم. یک فوتبال و کشور جدید را تجربه می کردم اما خیلی سریع خودم را با شرایط وفق دادم. البته سایر بازیکنان کارم را راحت تر کردند و من را به خوبی پذیرفتند، در کل همه چیز مناسب بود و دلم نمی خواست به خانه برگردم. فکر می کردم انگلیسی صحبت کردن با بازیکنان سخت باشد اما بعد از ۲-۳ روز ترسم ریخت که خیلی ها می توانند انگلیسی صحبت کنند.
*حضور در ایران اعتماد به نفسم را بالا برد، روحیه ام را بیشتر کرد و باعثشد با نیرویی مضاعف دوباره به تیم خود برگردم. اتفاقا باید بگویم حضور در تیم ملی باعثایجاد نیرویی تازه در من شد و اعتماد به نفس بیشتری از این حضور بدست آوردم.
*اینکه روزنامه کیکر اعلام کرده اینتراخت برانشویگ آلمان قصد جذب دروازه بان دارد مهم نیست. من روزنامه نمی خوانم و نمی دانم آنها چه می نویسند، بنابر این حق باشگاه این است که دروازه بان جدید بگیرد. من از این مسئله نگران نیستم و باید تلاش کنم تا خودم را ثابت کنم.
*تمام سعی ما این است که به جام جهانی صعود کنیم. ما سه بازی داریم و تحت فشار هستیم اما باید نخستین بازی خود را ببریم زیرا شانس زیادی داریم به جام جهانی برویم. پس باید از این شانس استفاده کنیم.