به گزارشملت ایرانعلی کفاشیان پس از جلسه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال که در حضور محمد عباسی وزیر ورزش برگزار شد، در برابر میکروفن هواداران نشست و به سوالات متعدد آن ها پاسخ گفت، آن هم در آستانه ی خرداد ماه که می تواند ناکامی دیگری در کارنامه ی تیم ملی در دوران او ثبت شود:
وزیر ورزش؛ جلسه با ایشان چطور بود؟
صحبت های خوبی با وزیر انجام دادیم و ایشان مثل همیشه از تیم ملی و فعالیت های آن حمایت کردند. البته بحثی هم در مورد بلیت فروشی الکترونیکی مسابقات فوتبال مطرح شد.
۱۸ تیمی یا ۱۶ تیمی؛ عباسی نظری نداشت؟
آقای عباسی در مورد اینکه لیگ را ۱۸ تیمی یا ۱۶ تیمی برگزار کنیم، اتخاذ تصمیم را به خودمان سپردند و اعلام کردند که هر تصمیمی که به نفع فوتبال است، گرفته شود. ما هم باید ببینیم که کدام عملیات اجرایی در راستای منافع فوتبال و منافع ملی ما است تا آن را انجام دهیم. البته قرار شده یک گروه کارشناسی تشکیل شود تا در مورد ۱۸ تیمی یا ۱۶ تیمی شدن لیگ تصمیم گیری کنیم.
برگزاری ۱۸ تیمی لیگ بدون وجود جام حذفی؛ پیشنهاد کی روش بود؟
این پیشنهاد کی روش نیست در این مورد هر کسی نظر خودش را بیان می کند و متاسفانه دید کارشناسی دقیقی نسبت به این موضوع وجود ندارد. هر چند که ما یک سال و نیم پیش این مساله را به طور دقیق کارشناسی کردیم اما تیم هایی که سقوط کردند و یا در حال سقوط هستند فضایی را ایجاد کردند که لیگ را ۱۸ تیمی برگزار کنیم. اما یقینا با شکل گیری گروه کارشناسی، بررسی و تصمیم گیری دقیقی در این مورد انجام خواهد شد.
فشارهای احتمالی نمایندگان مجلس شورای اسلامی؛ در تصمیم گیری فدراسیون فوتبال برای تعداد تیم های لیگ برتر تاثیر خواهد داشت؟
صحبت های نمایندگان محترم مجلس فنی نیست، آنها دوست دارند تیم استانشان در لیگ برتر حضور داشته باشد. اما ما باید ببنینم کدام راه به نفع فوتبال ایران و تیم ملی ماست. در حال حاضر شرایط طوری شده که مردم و کارشناسان از کیفیت فنی فوتبال ایران انتقاد کرده و آن را با تیم ها و لیگ های بزرگ دنیا مقایسه می کنند. ما هم برای ارتقاء کیفیت لیگ باید قدم برداریم.
البسه ی ضدتعریق؛ درخواست کی روش مهیا شد؟
ما با شرکت " آل اشپورت " تا پایان جام جهانی قرارداد داریم و این شرکت متعهد است که البسه مورد نیاز ما را تامین کند. ما هم لیستی را به آنها ارائه داده ایم که حتما در آینده ملزومات مورد نیاز تهیه خواهدشد.
برخلاف صحبت هایی که مطرح می شود ما با هیچ شرکت دیگری برای تامین البسه تیم ملی بزرگسالان قرارداد نبستیم. البته ممکن است برای تیم های فوتسال، فوتبال ساحلی و تیم جوانان ما که با هیچ شرکتی قرارداد ندارند، بخواهیم قرارداد جدیدی امضا کنیم، اما قرارداد تیم ملی بزرگسالان ما با شرکت آل اشپورت است.
مهدی رحمتی؛ کی روش پرونده اش را بست!
پرونده هیچ بازیکنی مختومه نیست و همه برای ما محترم هستند، البته ذکر این نکته هم ضروری است که همه بازیکنان هم باید به تصمیمات کادر فنی احترام بگذارند و مثل سرباز در خدمت تیم ملی باشند، چه در داخل زمین و چه در خارج زمین.
قلعه نوئی می آید؟ کی روش در پلی آف می ماند؟
تکلیف کارلوس کی روش منوط به روشن شدن تکلیف حضور تیم ملی در جام جهانی است. کی روش ۲ سال و یک ماه است که در تیم ملی حضور دارد و فعلا کارش را انجام می دهد. در مورد حضور قلعه نویی در تیم ملی هم باید بگویم که این سخنان فقط شایعه است.
تبانی؛ چگونه دنبال می شود؟
در حال حاضر مشغول بررسی مدارک هستیم و اعضای کمیته انضباطی که همه از قضات هستند در این مورد تصمیم گیری می کنند، البته نهادهای هم هستند که در مواقع لزوم می توانند به ما کمک کنند.
دادستانی؛ در مسائل فوتبال ورود می کند؟
به هیچ وجه. این یک پرونده فوتبالی است اما قطعا هر جا لازم باشد از بازرسی و قوه قضائیه با تصمیم کمیته انضباطی استفاده خواهیم کرد، باید بگوییم تا زمانی که تحقیقات کامل نشده و مدارک کامل نباشد نمی توانیم هیچ قضاوتی در این خصوص داشته باشیم.