ملت ایران:کریم باقری در خصوص مراسم خداحافظی مهدی مهدوی‌کیا از فوتبال ضمن بیان مطلب فوق گفت: قرار است در مراسم خداحافظی مهدوی‌کیا در بازی فینال جام حذفی حضور داشته باشم، البته هنوز جزئیات این مراسم را به اطلاع من نرسانده‌اند. خداحافظی برای همه فوتبالیست‌ها و بزرگان فوتبال وجود دارد و مهدی مهدوی‌کیا نیز از این قائده مستثنی نیست.

وی در همین خصوص افزود: هر بازیکنی در دوران فوتبال خود یک شروع و خاتمه دارد، مهم این است که آن بازیکن پایان خوبی داشته باشد و در اوج محبوبیت از فوتبال خداحافظی کند. امیدوارم مهدی مهدوی‌کیا در آخرین بازی خود با خاطره‌ای خوب از فوتبال خداحافظی کند و خداحافظی توام با قهرمانی پرسپولیس در جام حذفی نیز باشد.

کاپیتان پیشین تیم فوتبال پرسپولیس تاکید کرد: مهدوی‌کیا اگر می‌خواست پتانسیل آن را داشت که یک فصل دیگر بازی کند اما تصمیم گیرنده خود مهدی است و باید به تصمیم او و امثال مهدوی‌کیا احترام گذاشت. در واقع خود او می‌خواست در این مقطع زمانی از فوتبال خداحافظی کند، هرچند که برخی از هواداران اعتقاد دارند که مهدوی‌کیا می‌توانست یک فصل دیگر بازی کند و بعضی دیگر نیز معتقدند خداحافظی او به موقع بود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا خود شما همچنان فکر می‌کنید که در زمان مناسبی از فوتبال خداحافظی کردید؟، خاطرنشان کرد: از این موضوع چند سال گذشته است و نمی‌خواهم به آن ورود کنم.

باقری در پاسخ به پرسشی دیگر که آیا نباید در آن زمان باشگاه پرسپولیس برای کریم باقری نیز بازی خداحافظی برگزار می‌کرد و این موضوع فقط محدود به بازی دوستانه تیم ملی با تیم ملی برزیل نمی‌شد؟، یادآور شد: هیچگاه به دنبال این چیز‌ها نبودم، اتفاقی بود که افتاد و از آن خیلی گذشته است. البته در همه کشورهای صاحب فوتبال این موضوع عرف است اما در ایران من این موضوع را چندان مشاهده نکرده‌ام.

وی اعلام کرد: مسلما همه دوست دارند که با برگزاری بازی خداحافظی در باشگاه محبوب خود از فوتبال خداحافظی کنند و من هم از این قاعده مستثنی نیستم. ضمن اینکه بازیکنان زیادی در باشگاه پرسپولیس بوده‌اند که نسبت به من افتخار آفرینی‌های بیشتری را برای باشگاه انجام داده‌اند اما برای آن‌ها بازی خداحافظی برگزار نشده است.

کاپیتان پیشین تیم فوتبال پرسپولیس درخصوص دیدار فینال جام حذفی بین دو تیم پرسپولیس و سپاهان اصفهان نیز اظهار داشت: پرسپولیس با اینکه در ورزشگاه آزادی میزبان است اما کار سختی مقابل سپاهان پیش رو دارد. هرچند که تیم سپاهان طی چند وقت اخیر کمی افت کرده است اما بازیکنان پرسپولیس نباید فراموش کنند که سپاهان یک تیم کاملا حرفه‌ای است و برای بازیکنان این تیم فرقی نمی‌کند که در کدام ورزشگاه به مصاف حریفان خود می‌روند.

وی تصریح کرد: بازیکنان پرسپولیس باید از شرایط میزبانی ‌‌نهایت استفاده را برده چون توان آن را دارند که تیم سپاهان را شکست داده و قهرمان جام حذفی شوند. البته این موضوع فقط با گفتن و حرف زدن اتفاق نمی‌افتد و آن‌ها باید توانایی‌های خود را درون زمین نشان دهند. بازیکنان پرسپولیس باید بدانند که قهرمانی در جام حذفی و کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا خواسته به حق هواداران در این فصل است و امیدوارم بازیکنان این مسئله را درک کرده باشند.

باقری در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا در فصل آینده نیز به کادر فنی تیم پرسپولیس کمک کرده و در کنار آن‌ها خواهید بود، گفت: هنوز زود است در این خصوص صحبت کنم. شاید کادر فنی فعلی فصل بعد نخواهند من در کنار آن‌ها باشم یا حتی ممکن است کادر فنی تغییر کند، باید ببینیم در آن مقطع زمانی چه اتفاقی خواهد افتاد.