ملت ایران: در حالی که این روزها صحبت های زیادی در مورداحتمال انتقال روبرت لواندوفسکی گلزن لهستانی بوروسیا دورتموند به بایرن مونیخ مطرح است، سرالکس فرگوسن سرمربی منچستریونایتد امیدهای زیادی دارد تا بتواند این بازیکن جوان را در رختکن تیمش ببیند.
لواندوفسکی لهستانی در جریان بازی هفته گذشته تیمش مقابل رئال مادرید، ۴ بار دروازه تیم مورینیو را باز کرد تا دورتموند گام بزرگی به سمت فینال لیگ قهرمانان اروپا بردارد و در همان روزهابود که اخبار متعددی در مورد انتقال او به بایرن در پایان رقابت های این فصل منتشر شد.
البته فرگوسن بعید می داند که سران دورتموند، به ویژه بعد از انتقال ماریو گوتزه، تمایل چندانی داشته باشند تا ستاره دیگری را به رقیب دیرینه، بایرن مونیخ بدهند و براین باور است که تیمش می تواند لواندوفسکی را خریداری کند.
فرگوسن در صحبت هایی گفت: «اگر بازیکنان خوب و ایده آلی سرراهت قرار بگیرند، باید همیشه آماده باشی تا برای جذب آنها دست به کار شوی. زمانی که بازیکن مدنظر کیفیت موردنیاز را داشته باشد، می توان برای هر بازیکنی در رختکن تیمت فضا و جا پیدا کنی. من مطمئن نیستم که لواندوفسکی به بایرن مونیخ فروخته شود. هواداران دورتموند ازاین اتفاق خوشحال نخواهند شدو بعید می دانم که سران دورتموند هم ستاره شان را به حریف رودررو بفروشند. فکر می کنم که آنها ترجیح می دهند تا لواندوفسکی را تا پایان قراردادش نگه داشته و یا او را به تیم دیگری به جز بایرن منتقل کنند.»
فرگوسن در ادامه در مورد شانس دورتموند برای رسیدن به فینال لیگ قهرمانان اروپا صحبت کرد و به تمجید از این تیم پرداخت و یک فینال تمام آلمانی را برای لیگ قهرمانان اروپا پیش بینی کرد: «اگر داور اجازه می داد(داور بازی یونایتد - مقابل رئال مادرید) این ما بودیم که حالا مقابل دورتموند قرار می گرفتیم و شاید می توانستیم عملکرد خوبی هم داشته باشیم. البته دورتموند هم تیم خیلی خوبی است. هدف ما برای فصل آینده این است که عملکرد بهتری در اروپا داشته باشیم و شاید دراین مسیر یکی دو بازیکن هم جذب کردیم ولی یک فینال تمام آلمانی برای رقابت های این فصل لیگ قهرمانان اروپا هیجان انگیز خواهد بود. من گفته بودم که بوروسیا دورتموند در رقابت های این فصل لیگ قهرمانان موفق خواهد بود. آنها رکوردی باورنکردنی مقابل بایرن دارند. این برخلاف چیزی است که جدول لیگ آلمان می گوید ولی در صورتی که دو تیم آلمانی به فینال برسند، شاهد تکنوازی بایرن نخواهیم بود.»