به گزارش ملت ایران به نقل از گل - آیتور کارانکا دستیار ژوزه مورینیو در رئال مادرید بعد از برد تیمش مقابل اتلتیکو مادرید در سالن کنفرانس خبری حضور یافت و پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد.
دراینجا می توانید متن صحبت های کارانکا را به گزارش آ. اس مطالعه کنید:
*این برد برای افزایش روحیه تیم بعد از لغزش در لیگ قهرمانان اروپا مفید خواهد بود؟
این برد با توجه به نحوه ای که به آن دست یافتیم، انگیزه زیادی برای تیم است. تیم ما با فروتنی و جدیت تمام مبارزه کرد. کسب چنین پیروزی ای در آستانه بازی سه شنبه شب واقعا مهم است. کار تیم فوق العاده بود و عملکرد گروهی خیلی خوبی داشتیم.
*کسب این سه امتیاز گام بزرگی در مسیر دوم شدن در رقابت های لالیگا بود. ولی دراین بازی موقعیت های زیادی برای گلزنی نداشتید
ما موقعیت های زیادی برای گلزنی خلق نکردیم. زمانی که بازیکنان حریف توپ را دراختیار داشته و سانتر می کردند، می دانستیم که با چه خطراتی مواجه می شویم. ما از واکنش تیم دراین بازی راضی بودیم؛ به ویژه اینکه بازیکنانی درترکیب تیم بودند که معمولا در ترکیب اصلی حضور نداشتند
*بعد از انجام وظایف در لالیگا، حالا کلید موفقیت برای بازی سه شنبه شب برای برگرداندن ورق چیست؟
باید تا آخرین بازی مان در این فصل با روحیه مبارزه کنیم و در لالیگا در تک تک بازیهایمان به نبرد بپردازیم. الان با برد مقابل اتلتیکو فاصله مان با این تیم در جدول لالیگا بیشتر شد. از روز یکشنبه به بازی با دورتموند فکر خواهیم کرد.
*بازی مقابل اتلتیکو چطور بود؟
می دانستیم که بازی پرفشاری است. این بازی یک داربی است و اتلتیکو کارهای زیادی کرد تا ما به پیروزی نرسیم. ما این را به بازیکنانمان گفته بودیم. در این بازی برای رده دوم جدول لالیگا مبارزه می کردیم و کار آسانی نبود.
*چرا په په و خدیرا را در مرکز میدان قرار دادید؟
می دانستیم که بازی به چه ترتیبی خواهد بود و از همین رو تیم را این طور چیدیم. بازی تماشایی ای را انجام دادیم
*آیا این برد برتری روانی ای به شما می دهد؟
ببینید بعد از بازی با دورتموند، هیچ کسی فکرش را نمی کرد که در بازی با اتلتیکوبتوانیم تا این حد بهتر از حریف باشیم. تصویری که دراین بازی ارائه شد، نتیجه تلاش تمام بازیکنان تیم بود
*با کسب پیروزی مقابل اتلتیکومادرید، کارتان را برای فینال جام حذفی که آن هم مقابل اتلتیکومادرید خواهد بود، آسان تر نمودید. درست است؟
نه اصلا این طور نیست. این بازی، بازی کاملا متفاوتی با فینال جام حذفی است. دو تیم در طول ۹۰ دقیقه با تمام توان بازی کردند. بازی فینال اصلا آسان نخواهد بود و اصلا از برتری روانی ما در آن بازی خبری نخواهد بود.