به گزارش ملت ایران به نقل از فارس - امیر قلعه نویی در خصوص بازی با العین امارات اظهار داشت: ما در بازی با العین دو بحثرا دنبال می کنیم. یک اینکه می خواهیم به چند بازیکن اصلی خود که از فشردگی بازی ها فرسوده شده اند استراحت بدهیم و مسئله دوم این است که می خواهیم به عنوان تیم سرگروه به مرحله بعدی برویم.
وی افزود: ما باید بتوانیم به عنوان تیم اول به مرحله بعد صعود کنیم، با تیم های قطری و اماراتی برخورد می کنیم. بازی کردن با این تیم ها بهتر از رو در رو شدن با تیم های ازبکی است. چون فوتبال ما به فوتبال امارات و قطر نزدیک است. با همه این احوال ما از گروه مرگ صعود کردیم. البته یک سری ها حرف هایی می زنند که خواست خودشان است و نمی خواهم دیگر در موردشان صحبت کنم.
قلعه نویی ادامه داد: در مرحله بعدی ما با حریفانی روبرو هستیم که اکنون در گروه خود هر ۴ تیم شانس صعود دارند و این نشان می دهد که این تیم ها به هم نزدیکند و ما نباید هیچ کدام را دست کم بگیریم و البته این سختی کار استقلال را زیاد می کند ولی با همدلی می توانیم نتایج خوبی بگیریم. جا دارد از منصور پورحیدری تشکر کنم او افتخار باشگاه استقلال است. ما با او فیلم های زیادی را آنالیز کردیم و با سایر مربیان هم مو به مو حریفان را تحلیل کردیم.
سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره صحبت های روز گذشته کی روش در نشست خبری که در مورد ملی پوشان استقلال صحبت کرده بود، عنوان کرد: کی روش یک مربی حرفه ای است و ما از طریق نمازی با او ارتباط داریم. موفقیت و سربلندی ایران هدف ماست. در مورد ملی پوشان با هم حرف می زنیم تا به تعامل برسیم. کی روش در منچستر مربیگری کرده و قطعا با سطح حرفه ای آشناست. من هم دوست دارم تیم ملی موفق شود و امیدوارم که موضوع حل شود و قطعا با تعامل این مسئله حل می شود. ما اکنون باید به بحثملی فکر کنیم. تیم ملی برای ما مهم است و دوست داریم که نتایج خوبی بگیرد. من خودم به تیم ملی تعصب دارم و از بازیکنان هم تشکر می کنم که تلاش خود را انجام می دهند.
وی افزود: مصاحبه کی روش را که می گویند سه ساعت بوده نخواندم و اصلا نمی دانستم که او نشست خبری دارد، ولی از سؤالاتی که می پرسید این جواب را می دهم که باید این را قبول کنیم که از این به بعد استقلال در آسیا بازی های حذفی دارد و هر اشتباه ممکن است به ما آسیب برساند. استقلال نماینده ایران است و می خواهیم با استقلال ایران را سرافراز کنیم و می رویم که به کمک خدا و اهل بیت اتفاقات خوبی رخ دهد.
قلعه نویی در ادامه صحبت های خود با اشاره به بازی با فولاد در هفته سی و سوم لیگ برتر گفت: بازی فولاد برای ما خیلی جدی است و قطعا از بازیکنانی که می خواهیم در بازی با العین به آنها استراحت دهیم استفاده می کنیم. قصد داریم کار را در خوزستان تمام کنیم تا به اما و اگر نکشد. از سویی در آسیا هم با تیم هایی بازی کرده ایم که بازیکنان ۹ و ۱۰ میلیون یورویی داشتند. ما با مشکلات مالی دست و پنجه نرم کرده ایم اما بچه ها با غیرت خود تلاش کردند و توانستیم صعود کنیم. باخت الهلال در تهران اتفاقی بود و معتقدم ما آن بازی را هم می توانستیم ببریم.
سرمربی آبی پوشان خاطرنشان کرد: بعد از بازی با العین ۴ روز بیشتر فرصت تمرین نداریم و در طول این فصل شاید بارها به خاطر این مسئله لطمه خوردیم ولی با این حال خوشحالم که توانستیم صعود کنیم. از یک بابت هم ناراحتم که چرا دو تیم دیگر ما نتوانستند صعود کنند.
وی در پاسخ به این مسئله که تیم هایی که شما در آن مربیگری کرده اید، در روزهای پایانی فصل نتایج بهتری می گیرند، گفت: خوشحالم که شما این صحبت را مطرح کردید این نشان می دهد که افراد خوبی در کنار من کار می کنند. ما بازی ها را به خوبی آنالیز می کنیم و تمام تلاش این است که در آخرین روزهای فصل به دقت حریفان را آنالیز کنیم و مقابل آنها باهوش بازی کنیم و باید یادمان باشد که فقط آنالیز مهم نیست و باهوش بودن نیز تاثیر زیادی دارد.