ملت ایران: ۱۴ سال ناکامی اتلتیکو مادرید در دربی ادامه دارد. آنها این بار در بیسنته کالدرون دو بر یک به رئال مادرید باختند.
آنها از سال ۱۹۹۹ تاکنون نتوانسته اند در دربی پیروز شوند. البته دو تیم قرار است در روز ۱۷ می(سه هفته دیگر) در فینال جام حذفی هم به مصاف هم بروند.
ژوزه مورینیو جانب احتیاط را گرفته بود و رونالدو را به دلیل مشکل ران پایش از تیم کنار گذاشته بود. اتلتیکو هم آردا توران و تیاگو را به دلیل این که هنوز خوب نشده اند در اختیار نداشت.
اتلتیکو در دقیقه ۴ پیش افتاد. دیه گو لوپس روی یک ضربه ایستگاهی دفع ناقصی داشت و توپ را به کناره میدان زد. دیه گو گودین توپ سرگردان را گرفت و سانتر او را رادامل فالکائو گل کرد.
رئال مادرید در دقیقه ۱۳ بازی را مساوی کرد. ضربه ایستگاهی آنخل دی ماریا در میانه راه به خوان فران برخورد کرد و به درون دروازه اتلتیکو غلتید.
بازی در نیمه اول پرجنب وجوش بود و داور هم مجبور شد شش بار در همان نیمه کارت زرد نشان دهد.
اتلتیکو در نیمه دوم هم تیم برتر بود اما رئالی ها برخلاف جریان بازی به گل رسیدند. کریم بنزما توپ را از میان مدافعان به آنخل دی ماریا رساند و او با چرخشی عالی و ضربه ای دقیق دروازه تیبو کورتوا را باز کرد.
اتلتیکو سپس هر چه تلاش کرد نتوانست به گل برسد. دفاع رئال عالی بود و البته کمک داور هم چند بار به اشتباه آفساید بازیکنان اتلتیکو را اعلام کرد و چند بار هم بازیکنان این تیم اعتقاد داشتند که رویشان خطای پنالتی انجام شده، اما در هر بار شدت زمین خوردن آنها بسیار اغراق آمیز بود و به نظر نمی رسید حق با آنها باشد.
رئال با این برد فاصله خود را با اتلتیکو به شش امتیاز رساند. آنها اکنون ۱۱ امتیاز با بارسلونای صدرنشین فاصله دارند، هرچند که بارسا با گرفتن ۵ امتیاز دیگر تحت هر شرایطی قهرمان خواهد شد.