ملت ایران:آرین روبن سال گذشته عامل اصلی ناکامی بایرن مونیخ در فتح لیگ قهرمانان اروپا بود. او در بازی فینال، پنالتی بادآورده در وقت اضافی را خراب کرد و همه چیز به ضربات پنالتی کشید و بایرن در خانه خودش مغلوب چلسی شد.
روبن پارسال همچنین با خراب کردن یک پنالتی حساس در بازی برگشت بایرن و دورتموند، در هفته های آخر بوندس لیگا، قهرمانی در لیگ فوتبال آلمان را نیز از بایرن مونیخ گرفت و تقدیم دورتموندی ها کرد!
روبن اگر چه سال پیش یکی از بهترین بازیکنان بایرن بود، ولی در لحظات دشوار نتوانست بزرگی کند و همین موجب ناکامی بایرن در بوندس لیگا و لیگ قهرمانان شد.
با این حال، او هفته پیش در بازی رفت بایرن مونیخ و بارسلونا، تا حدی عملکرد بد سال قبلش را در مراحل پایانی لیگ قهرمانان جبران کرد. آرین روبن یکی از ارکان پیروزی شگفت انگیز بایرن مونیخ در بازی با بارسلونا بود.
او در صورتی که در بازی برگشت با مونیخی ها و نیز در فینال، بتواند نمایش عالی دیدار رفت مرحله نیمه نهایی چمپیونز لیگ را تکرار کند، می تواند خرابکاری های سال قبل را جبران کند و نقشی به یادماندنی در موفقیتی بزرگ در تاریخ باشگاه بایرن مونیخ ایفا کند.