به گزارش ملت ایران به نقل از گل - تیتو ویلانووا سرمربی بارسلونا که به دلیل بیماری مدتی را از تیمش دور وبرای شیمی درمانی به نیویورک رفته بود، چند هفته ای است که به بارسلونا بازگشته و حالا در یک کنفرانس خبری طولانی بعد از باخت تیمش مقابل بایرن مونیخ به آنالیز شرایط تیمش و آینده اش در بارسا پرداخته.
این اولین باری است که او بعد از بازگشت از نیویورک پشت میکروفن ها قرار گرفته.
*شرایط فیزیکی:بعد از پروسه درمانی ای که پشت سرگذاشتم حالم خوب است. اگر زودتر ازاینها از نیویورک برنگشتم به این خاطر بود که این پروسه درمانی، عوارض جانبی ای هم داشت ولی هرروز حالم بهتر از قبل می شود. انگیزه های زیادی برای مربیگری وحضور دراین سالن کنفرانس خبری دارم
*پیگیری روز به روز و فصل آینده:یک مشکل بزرگ وجود داشت و آن هم دوری بود. در نیویورک روز به روز پروسه کاری تیم را دنبال می کردم و سعی می کردم که هرروز به تیم کمک کنم. البته به لطف تکنولوژی های جدید هرروز بابازیکنان در تماس بودم. در مورد بهبود حالم باید بگویم که قدرت از دست رفته ام را بازیافته ام و انگیزه های زیادی برای فصل آینده دارم. در هیچ لحظه ای به کنار گذاشتن مربیگری فکر نکردم. زمانی که ۲روز خالی و آزاد داشته باشم، خسته می شوم. زندگی من بدین ترتیب است و هیچ فشاری احساس نمی کنم
*پایان دوره بارسلونا:دائما این را می گویند. ولی در رقابت های رده بالایی مثل لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا، همیشه بردن کار خیلی سختی است. بارسلونا در طول ۳ سال دو قهرمانی به دست آورده. در گذشته نه در لالیگا ونه در لیگ قهرمانان اروپا قهرمان نشده بودیم. اگر در رقابت های این فصل لالیگا به قهرمانی برسیم، یک جام کسب خواهیم کرد و بدین ترتیب ۴ جام قهرمانی در ۵ سال به دست خواهیم آورد. این تکرار نشدنی خواهد بود. ما شش بار به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا رسیده ایم. بعید می دانم که دوره بارسلونا به سرآمده باشد.
*برگرداندن ورق مقابل بایرن مونیخ:مابارسلونا هستیم و درخانه بازی می کنیم. گفتن اینکه می توانیم ورق را برگردانیم غیرممکن نیست ولی اجبار ما این است که رقابت کنیم و بتوانیم به پیروزی برسیم. اگر بتوانیم در نیمه اول به دو گل برسیم بعد از آن نمی دانیم که درنیمه دوم چه خواهد شد. بایرن در خانه خودش و درمقابل هوادارانش جو فوق العاده ای را رقم زد و ما باید ببینیم که آیا می توانیم این کار را تکرار کنیم. من اصلا دوست ندارم که از تلاش دست بکشیم و ناامید باشیم.
*خودمحوری در زمان غیبت تیتو:اگر این طور بوده هم باید بگویم که سرمربیان بزرگی در رختکن تیممان داریم. چون در تعویض های تیم، نظرات مشابهی داشتیم. ولی جدی باید بگویم که آنچه دراین باشگاه گذشت، روزهای خیلی سختی بود. سران باشگاه هر تصمیمی که می گرفتند، من می پذیرفتم. می بایست از داشتن چنین بازیکنانی احساس رضایت کرد. آنها تیم را در جایگاه فوق العاده ای قرار داده اند و ما را به فینال رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا رسانده اند. باید ازاین تیم تشکر کرد.
*برنامه ریزی ها برای فصل بعد:ما هیچ چیزی را تغییر نداده ایم. من برنامه های کاملا شفافی دارم و خیلی روشن بازیکنانی که ممکن است به تیم بیایند را در ذهن دارم. هیچ چیز نسبت به ۲ یا ۳ ماه قبل تغییر نکرده و نتایج اخیر هیچ چیزی را تغییر نداده. تیم ما بعد از باخت با بایرن واکنش خیلی خوبی نشان داده.
*مشکل کار کجاست:همیشه می توان اوضاع را بهبود بخشید. حتی وقتی که ۰-۴ به پیروزی رسیده ای. در لالیگا فصل فوق العاده ای را پشت سرگذاشته ایم. این مهمترین رقابت های پیش ماست و مهمتر از هر صحبت دیگری درمورد دو بازی اخیر تیم است.
*گواردیولا:ما از دوران بچگی دوستان صمیمی ونزدیکی بوده ایم؛ از وقتی که هر دو در لاماسیا بودیم ولی واقعیت این است که با فاصله افتادن، رابطه ها سرد می شود
*بازی امشب ورزشگاه سن ممس:مطمئنم که دوباره جو این ورزشگاه تماشایی خواهد بود. جو را هواداران و انسانها ایجاد می کنند و نه زمین چمن ورزشگاه