ملت ایران: مهدی مهدوی کیا در جمع خبرنگاران در خصوص بازی هفته سی و سوم پرسپولیس برابر ملوان ضمن بیان مطلب فوق گفت: این یک بازی تدارکاتی خوب پیش از دیدار با سپاهان برای پرسپولیس است، هر چند نتیجه این بازی در جایگاه تیم تاثیر چندانی نمی گذارد اما به شکل جدی در آن بازی به میدان خواهیم رفت.
وی با اشاره به انگیزه بالای بازیکنان پرسپولیس تصریح کرد: من هم ۲-۳ روز است به تمرینات گروهی اضافه شده ام. همچنین امیدوارم با تلاش کادر فنی و بازیکنان نتیجه خوبی مقابل ملوان کسب کرده و با آمادگی کامل در دیدار حساس با سپاهان به میدان برویم.
کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس اضافه کرد: دیدار با سپاهان مهمترین بازی فصل پرسپولیس است زیرا متاسفانه نتوانستیم در لیگ نتیجه بگیریم و می خواهیم در این مسابقه که میزبان هستیم و مقابل چشم هواداران مان، از این شانس و فرصت خوب برای رسیدن به قهرمانی استفاده کنیم. البته این آخرین بازی رسمی من با پیراهن پرسپولیس است. چند دقیقه در آن بازی خواهم کرد و امیدوارم با خاطره خوب از فوتبال جدا شوم.
وی در خصوص اینکه این بازی خداحافظی شماست یا بازی پرسپولیس با هامبورگ؟، اظهار داشت: برگزاری دیدار با هامبورگ آلمان هنوز قطعا مشخص نشده است، فعلا همین بازی با سپاهان را انجام می دهم تا بعد ببینم چه اتفاق می افتد.
کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس در بخش دیگری از این گفتگویش با خبرنگاران در خصوص دیدارهای مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا و شکست بارسلونا و رئال مادرید مقابل تیم های آلمانی یادآور شد: به نظرم قابل پیش بینی بود بارسا و رئال مقابل بایرن و دورتموند به مشکل خواهند خورد. در آن دو بازی تیم های آلمانی با نظم تر و با دوندگی بیشتر بازی کردند و همین مسئله باعثشد، نتیجه بهتری بگیرند. فوتبال آلمان همیشه با نظم بوده است و در این دو بازی این مسئله را ثابت کرد.
خبرنگاری از مهدوی کیا پرسید وقتی بایرن اینقدر خوب است برای چه گواردیولا را جذب کرده؟، که وی به این پرسش این گونه پاسخ داد: گواردیولا کار سختی در بایرن دارد و حتما باید در این تیم آلمانی معجزه کند.
بازیکن پیشین تیم های هامبورگ و اینتراخت فرانکفورت آلمان همچنین در این خصوص اضافه کرد: بایرن امروز نتایج خوبی گرفته اما شما تصور کنید اگر در ایران چنین تصمیمی گرفته شود و قرار باشد مربی بعد از پایان مسابقات تغییر کند، شاید اتفاقات دیگر رخ دهد اما هاینکس وقتی فهمید فصل بعد در بایرن نیست، با جدیت بیشتر خودش را نشان داد تا با نتایج خوب و فراموش نشدنی از بایرن برود.
وی ادامه داد: اهداف بایرن مونیخ آلمان فراتر از آن چیزی است که ما می بینیم. آنها می خواهند سال ها در فوتبال اروپا پادشاهی کنند، بدون اینکه نیازی به پول شیخ های عربی و آمریکایی های پولدار داشته باشند. آنها با برنامه ریزی جلو می روند و برای آینده برنامه دارند.
مهدوی کیا در پایان با اشاره به اینکه قطعا بایرن با گواردیولا نظم بیشتری پیدا کرده و دیگر تیمی در اروپا جلودار بایرن نخواهد بود، گفت: فکر می کنم جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل هم سال آلمان است.