به گزارش ملت ایران به نقل از گل - تیتو ویلانووا، سرمربی بارسا، معتقد است هر تیمی در دنیا به مسی وابسته خواهد بود.
ستاره آرژانتینی بارسا که به دلیل مصدومیت در دیدار مقابل پاری سن ژرمن، در چند دیدار اخیر آبی و اناری ها مصدوم بود، در ددیدار سه شنبه شب مقابل بایرن به میدان رفت اما کاملا مشخص بود که هنوز کاملا آماده نیست.
بسیاری معتقدند وابستگی آبی و اناری ها به مسی یکی از دلایل شکست ۴-۰ این تیم مقابل بایرن بوده و ویلانووا معتقد است این اتفاق برای هر تیمی که مسی را در اختیار داشته باشد، رخ خواهد داد.
او در گفتگو با خبرنگاران گفت: " این طبیعی است که وقتی مسی غایب باشد، ما احساس خطر کنیم. چه تیمی می تواند این شرایط را نداشته باشد؟
وابستگی به مسی اتفاق جدیدی نیست و تا زمانی که او بهترین بازیکن دنیاست، اصلا غیرطبیعی نیست. ما امیدواریم برای سال ها به او وابسته باشیم. "
سرمربی کاتالان ها این ادعا را که شکست های اخیر بارسا و رئال، به معنای انتقال قدرت از فوتبال اسپانیا به فوتبال آلمان است، را رد کرد و تاکید کرد که تیمش تمام تلاشش را خواهد کرد تا در دیدار برگشت شکست مقابل بایرن را جبران کند.
" فکر نمی کنم این پایان عصر بارسا باشد. اگر ما تیم خیلی خوبی نبودیم، نمی توانستیم در آستانه قهرمانی در لالیگا قرار بگیریم و به نیمه نهایی چمپیونزلیگ برسیم.
ما بارسا هستیم. ما در خانه بازی خواهیم کرد و باید نتیجه را جبران کنیم. من انتقاداتی که بعد از دیدار مقابل بایرن به ما شده را می پذیرم اما نمی خواهیم تسلیم شویم. "
ویلانووا همچنین گفت که رابطه اش با پپ گواردیولا در یک سال اخیر کمرنگ تر شده و از جوردی رورا به خاطر برعهده گرفتن هدایت تیم در زمان درمانش در نیویورک تشکر کرد.
" پپ و من از زمان کودکی دوستانه نزدیکی هستیم اما وقتی از هم دور هستید، کمی این نزدیکی کمتر می شود.
من از جوردی به خاطر همه کارهایی که انجام داد، تشکر می کنم. اصلا شرایط آسانی برای او نبود اما فوق العاده کار کرد. "
بارسا می تواند این هفته قهرمانی اش در لالیگا را قطعی کند اما ویلانووا تاکید کرد که برایش فرقی نمی کند چه زمانی قهرمان شوند.
" اهمیت نمی دهم چه وقت و کجا قهرمان لیگ شویم. تنها می خواهم قهرمان شویم؛ بالاتر از بهترین رئال تاریخ. "