ملت ایران: علی فتح الله زاده که در برنامه ورزش و مردم حضور پیدا کرده بود در خصوص دیدار استقلال و الریان و اتفاقات پس از این مسابقه اظهار داشت: همه دیدند چه بازی قابل قبولی را به نمایش گذاشتید اما هر وقت قلعه نویی نتیجه می گیرد صحبت های زیادی مطرح می شود. اگر این گونه است پس ما با بازیکنان الریان هم مذاکره کرده ایم.
وی در خصوص اینکه گفته می شود رویانیان برای استقلال اسپانسر گرفته است گفت: اصلا چنین مسئله ای نیست در رسانه ها مطرح شد که پرسپولیس بانک رفاه را اسپانسر استقلال کرده در حالی که ما دو هفته زودتر از رقیبمان این بانک را روی پیراهنمان تبلیغ می کردیم.
مدیرعامل باشگاه استقلال در حالی که حسین فرکی روی خط آمده بود و در خصوص تماس ها با بازیکنانش صحبت می کرد گفت: من از فرکی تشکر می کنم چون او مربی بسیار خوبی است و با شرافت کار می کند.
صبحت های او به ما کمک زیادی خواهد کرد او می توانست بگوید که با بازیکنان ما حرف زده شده ولی مردانگی کرد و چیزی نگفت.
فتح الله زاده تأکید کرد: اتفاقا همین دیروز با دو نفر از بازیکنان استقلال صحبت می کردم. آنها گفتند که باشگاهی به آنها پیشنهاد داده و حتی حاضر هستند ۵۰ درصد قراردادشان را پرداخت کنند ولی برای آنکه شایعه ای به وجود نیاید چیزی نگفتیم. من هم به آنها گفتم مسئولیت این صحبت ها با من است و با قدرت برای استقلال بازی کنید.
وی در خصوص انتقاداتی که از مربیان ایرانی می شود گفت: همیشه گفته ام مربیان ایرانی خیلی خوب هستند و ما می توانیم در کنار آنها یک تمرین دهنده خارجی خوب داشته باشیم و به نیروهایی مثل منصوریان، استیلی، ویسی، قلعه نویی، مرفاوی و خیلی های دیگر اطمینان کنیم.
مدیرعامل باشگاه استقلال با تعریف و تمجید از گل های برهانی و فرهاد مجیدی گفت: معمولا وقتی استقلال گل می زند از جایم بلند نمی شوم ولی دیدید که وقتی فرهاد مجیدی گل زد در آغوش قلعه نویی رفت و من به خاطر همین حرکت او ایستادم و دست دادم این کارها برای فوتبال ما درس است دیدید که برهانی هم چه گل با کلاسی زد.
مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص صحبت های قلعه نویی و اینکه آیا او از استقلال می رود گفت: تا زمانی که من هستم قلعه نویی جایی نمی رود. متأسفانه افرادی هستند که او را ناراحت می کنند اما هواداران نگران نباشد تا وقتی من هستم او جایی نمی رود چون قلعه نویی مثل یک پدر است برای بازیکنان تیمش و ما باید قدردان زحمات او باشیم.
فتح الله زاده با گلایه از حرف و حدیثهای پیرامون احسان حاج صفی و احمد جمشیدیان گفت: از حاج صفی شناختی ندارم و اگر او می خواست تبانی کند، در جام حذفی پنالتی به او زیبایی نمی زد. من منکر ناپاکی در فوتبال نیستم ولی یکی از پاک ترین فوتبال های دنیا را داریم. متأسفانه در اینجا ظرفیت باخت نداریم اما شما دیدید که وقتی در جام حذفی باختیم کلامی حرف نزدیم. مگر سپاهان در دو بازی از الاهی ۸ گل نخورد؟ پس باید بگوییم سال بعد بازیکنان آنها هم به عربستان می روند. اتفاقا می خواستم از طریق همین برنامه اعلام کنم هر باشگاهی دوست دارد با بازیکنان استقلال برای فصل بعد مذاکره کند. بازیکنان باید خودشان غیرت داشته باشند و تا آخرین نفس برای تیمشان بازی کنند.
مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص فینال جام حذفی گفت: با تمام احترامی که برای رحیمی قائل هستم اما در فینال طرفدار پرسپولیس هستیم. دوست دارم آنها قهرمان شوند چون حضور دو تیم طرفدار در آسیا خیلی به فوتبالمان کمک می کند.
فتح الله زاده در ادامه صحبت هایش در خصوص اینکه چه زمانی بودجه فصل بعد استقلال مشخص می شود گفت: فردا بودجه را به هیئت مدیره خواهم داد چون انصافا امسال خیلی زجر کشیده ام و نمی خواهم سال آینده با مشکلات مالی کام هواداران تلخ شود. امسال استقلال از وزارتخانه سه میلیارد تومان پول گرفت و اگر همین رقم را به ما می دادند در ادامه راه برایمان کافی بود. اما اگر مسئولان پول نمی دهند بگویند تا به خانه برویم.
وی در خصوص مراسم تجلیل از پیشکسوتان باشگاه پرسپولیس گفت: نمی دانم چرا مجسمه علی پروین به آن شکل ساخته شد موهای پروین کم بود و حتی چشم آبی هم نداشت. اگر آنها مجسمه پروین را درست نکنند خودم برای او مجسمه چشم آبی می سازم.
فتح الله زاده در پاسخ به این سؤال که آیا شما موافق برنامه های کی روش در فوتبال ما هستید یا خیر گفت: گلایه ما از زمانبندی مسابقات بود و کی روش با اردوهایش لیگ را به هم ریخت. فکر می کنم همین زمان بندی باعثحذف تراکتور سازی و سپاهان شد.
وی در خصوص شایعاتی که در فصل آینده برای حضور قلعه نویی در تیم ملی شنیده می شود گفت: مطمئن باشید قلعه نویی مربی بزرگی است و تیم ملی با او ضرر نمی کند.
وی در پایان در خصوص اینکه بایرن مونیخ موفق شد بارسلونا را شکست دهد گفت: عکس من را با مربی بایرن دیدید. من هم به آنها مشورت دادم و چهار گل به بارسا زدند!