به گزارش ملت ایران به نقل از گل - حالا چند روزی است که مردم شهرباران آب خوش در گلو فرو می برند. و درست در روزهایی که گویی طبیعت برگ های تقویمش جابجا شده و از زمین و آسمان دارد باران های سیل آسا بر گستره ی جلگه ی گیلان زمین حکم روایی می کند، خان نعمت نیز به مردم این دیار روی پر برکتش را نشان داده است. و حالا داماشی ها هم کم کم دارند طعم دل ربای آرامش و آسایش را مزه مزه می کنند. پس از پیروزی بر دیار نصف جهان، دیگر آن جدول لعنتی از دست دو آتشه های داماش به کناری گذاشته شده و کسی دل نگران افتادن نیست. دوباره کری ها شروع شده و دارند فاصله ی گلهای خورده و زده تیم خود را با رقیب هم استانی خود بالا و پایین می کنند تا ببینند که آیا مانند سال پیش بالاتر از ملوان خواهند ایستاد یا نه!؟
کلاف سردرگم مالکیت
اما اینها هیچکدام موجب نمی شود که داستان گره کور مالکیت داماش دلمشغولی شماره یک شمالی ها نباشد. حالا که داستان قویدل با اتفاقاتی که برایش افتاده، به پایان رسیده است. اینجا در رشت همه منتظرند تا ببینند که چه کسی یا گروهی قرار است بیایند و پرچم را در دست بگیرند. و برای دانستن این پاسخ بزرگ کیست که نداند همه ی راهها به عابدینی ختم خواهد شد. مردی که در این دو سال خیلی ها در رشت به او ایمان آورده اند و با مثلثهوادار و بازیکن وکادر مدیریتی توانسته در دومین سال متوالی کشتی داماش را در توفان مشکلات به ساحل آرامش برساند.
لیست خریدار، قطار قطار!
وارد اتاق عابدینی که میشوی، همان ثانیه اول در می یابی که موضوع سه فوریت روز، بحثها داستان مالکیت است. عابدینی که سال پیش زمان زیادی را برای یافتن یک حامی مالی از کف داده بود و در حالی که زمان طلایی نقل و انتقالات و آماده سازی تیم برای شروع لیگ را به دلیل بی پولی از دست داده بود و چند هفته از شروع مسابقات گذشته بود که موفق به یافتن یک اسپانسر شد، انگار امسال نمی خواهد زمان را از دست بدهد و گفته همه ی تلاشش را خواهد کرد تا پایان لیگ امسال تکلیف حامی مالی تازه را روشن سازد.
به همین دلیل او برای رسیدن به این نیل همه ی گزینه ها را روی میز نگه داشته است تا بتواند از میان آن بهترین را دستچین نماید. از او درباره رستگار، خریدار گیلانی می پرسیم، عابدینی می گوید: بعد از چند بار مذاکره حضوری و تلفنی هنوز به جمع بندی نرسیده ایم، اما به دلیل مشکلات اقتصادی که گریبان گیر همه هست این روزها بعید می دانم که این انتقال صورت گیرد، چرا که به اعلام کرده اند به صورت ضرب الاجل و مستمر نمی توانند در باشگاه سرمایه گذاری نمایند و البته برای ما زمان اولویت اول را دارد.
پای خارجی ها در میان است!
حالا که این گزینه کم رنگ است از عابدینی در مورد محجوب می پرسیم، که پاسخ می گیریم: این یکی را تمام شده تلقی کنید، قرار نیست از یک سوراخ دوبار گزیده شویم!! از سایر گزینه ها می پرسیم و می گوییم: شنیده ایم که پای خریدار خارجی هم در میان است؟ عابدینی که برای پاسخ دادن، چند بار حرفهایش را در دهان می چرخاند تا مبادا به یک کد درست کسی برسد و طرف معامله را قور بزند، می گوید: ببینید ما دو خریدار خارجی داریم که شانس قرارداد بستن با یکی خیلی زیاد است، آنها یک شرکت اروپایی - آسیایی هستند که در حال سرمایه گذاری کلان در استان گیلانند و مایل اند تا داماش را هم خریداری نمایند. آنها حرفهای اولیه را هم با ما زده اند و ما در حال بررسی هستیم که ببینیم مشکلات قراردادی را چگونه می توانیم حل کنیم.
عابدینی می گوید: به غیر از آنها یک خریدار هم از کشورهای حاشیه خلیج فارس داریم که نام معروفی است و به شدت سابقه فوتبالی دارند و صاحب دو باشگاه در حوزه خلیج فارس هستند و همچنین یک باشگاه معتبر اروپایی. آنها منتظر چراغ سبز ما هستند تا پا پیش بگذارند و حتا سفیر آن کشور هم اعلام آمادگی کرده تا برای بستن قرارداد کمک کند، اما ما می خواهیم اول تکلیف مان با گزینه اروپایی معلوم شود بعد به سراغ آنها برویم، البته فاصله حرف تا عمل زیاد است و باید ببینیم تا چه قدر بر روی حرفهایشان می مانند. فعلا که خیلی ها می آیند و پیشنهاد می دهند و دیگر باز نمی گردند!
مشکل قانونی دارند.
علت اینکه عابدینی در گفتن نامها وسواس به خرج می دهد، یک علت دارد و آن خرابی اوضاع مالی اغلب تیمهای لیگ برتری است و کافی است نام یک اسپانسر چاغ و چله لو برود تا همه به قصد کفتر جلد کردنش دست به کار شوند! اما اینکه چرا داماشی ها به سرعت برای بستن قرارداد با آنها اقدام نمی کنند هم یک پاسخ دارد: بندی که در قانون اساسی وجود دارد و به یک شرکت یا فرد خارجی اجازه نمی دهد تا در کشورمان ملک یا شرکتی خریداری نمایند، مگر اینکه یک شریک ایرانی داشته باشند و ظاهرا یکی از دو خریدار خارجی از این امر بی بهره است.