ملت ایران: لوئیس سوارس، مهاجم اروگوئه ای لیورپول، به دلیل گاز گرفتن دست برانیسلاو ایوانوویچ، مدافع چلسی، از سوی اتحادیه فوتبال انگلیس برای ۱۰ جلسه از همراهی تیمش محروم شد.
در دیدار این هفته لیورپول مقابل چلسی که با تساوی ۲-۲ به پایان رسید، سوارس در دقیقه ۷۳ در یک درگیری با ایوانوویچ، دست این بازیکن را گاز گرفت. البته این صحنه توسط داور دیده شود اما تصاویر تلویزیونی به خوبی آن را به نشان داد.
در بیانیه اتحادیه فوتبال انگلیس آمده است: " لوئیس سوارس بعد از نشست امروز کمیته انظباطی اتحادیه فوتبال، به دلیل رفتار نامناسب، برای ۱۰ بازی از همراهی تیمش محروم شد.
این کمیته به نتیجه رسید که سه جلسه محرومیت برای او نامناسب است و این بازیکن باید علاوه بر سه جلسه محرومیت پایه، ۷ جلسه دیگر نیز از همراهی تیمش محروم شود. این محرومیت از همین هفته قابل اجراست. "
سوارس پذیرفته بود که اقدامش مستحق جریمه است اما اعلام کرده بود که اتحادیه فوتبال انگلیس نباید محرومیتی بیش از سه جلسه را برایش در نظر بگیرد. حال او تا دو روز دیگر فرصت دارد تا به این حکم سنگین واکنش نشان بدهد.
او سال گذشته هم به خاطر توهین نژادپرستانه به پاتریس اورا، مدافع منچستریونایتد، برای ۸ دیدار از همراهی لیورپول، محروم شد.
علاوه بر این، او در سال ۲۰۱۰ و زمانی که برای آژاکس بازی می کرد هم به خاطر گاز گرفتن گردن اتمان بکال، بازیکن آیندهوون، برای ۷ جلسه محروم شده بود.