ملت ایران:دور رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا با شکست سنگین رئال مادرید به پایان رسید همچنین شب گذشته نماینده دیگر آلمان، بایرن مونیخ موفق شد در ورزشگاه خانگی خود ۴ بر صفر بارسلونا را شکست دهد.

در این دیدار بازیکنان دورتموند از همان ابتدا نبض بازی را در اختیار گرفتند تا اینکه موفق شدند با گل روبرت لواندوفسکی در دقیقه ۸ به گل برسند. در اواخر نیمه نخست اشتباه مرگبار هوملز مدافع دورتموند باعثشد تا کریستیانو رونالدو برای رئال گلزنی کند تا نیمه نخست با همین نتیجه به پایان برسد.

در نیمه دوم میزبان بازی را طوفانی شروع کرد و موفق شد در دقیقه۵۰ بار دیگر با تیزهوشی روبرت لواندوفسکی مهاجم لهستانی خود به گل دوم برسد. پنج دقیقه بعد لواندوفسکی با شوت دیدنی هت تریک کرد تا اختلاف به دو گل برسد. دقیقه ۶۶ خطای ناشیانه ژابی آلونسو در محوطه جریمه باعثشد داور نقطه پنالتی را نشان دهد تا باز هم این لواندوفسکی باشد تا در یک شب خاطره انگیز برای خود و تیمش گل چهارم میزبان را به ثمر برساند.

به این ترتیب دو تیم آلمانی بایرن مونیخ و بوروسیا دورتموند موفق شدند از امتیاز میزبانی خود در دور رفت نیمه نهایی لیگ قهرمانان به بهترین شکل استفاده کنند و برابر رقیبان قدرتمند اسپانیایی خود به پیروزی های پرگل برسند.

تابلو بازی

بوروسیا دورتموند ۴ – رئال مادرید ۱

لواندوفسکی ۸،۶۷، ۵۵،۵۰، رونالدو ۴۳

بازی های برگشت این مرحله هفته آینده برگزار می شود.