ملت ایران: لیگ قهرمانان آسیا، هفته پنجم، چهار شنبه ۴ اردیبهشت ۹۲
ورزشگاه محمد بن زاید، تماشاگر: چهار هزارنفر
داوران: دلو فسکی استربره، پائول آدام، الکساندر ناتان هر سه از استرالیا
اخطار: مرتضی اسدی از تراکتور، هونگ مین شین، خمیس اسماعیل از الجزیره
الجزیره امارات: علی حثیف، خالد سبیل، عبدالله موسی، علی الامری، علی مبخوت، عبدالله قاسم، هونگ مین شین، خمیس اسماعیل، سویئت خاطر، سلطان مینهای(۶۲ - سلیم علی)، ریکارد الیویرا ی(۶۶ - فرناندیند)
تراکتور سازی ایران: مهدی ثابتی، مصطفی اکرامی، محمد نصرتی، مرتضی اسدی، محمد ایران پوریان(۸۲ - سید محسن حسینی)، مهدی کیانی، مهدی کریمیان(۶۵ - محمد ابراهیمی)، فلاویو لوپز، جواد کاظمیان(۶۸ - گیلسون)، سید مهدی سید صالحی، قاسم دهنوی
شرح گل:
۱ - صفر - پاس رو به عقب مهدی کریمیان هافبک تراکتور موقعیت تک به تک را برای الیویرا مهیا کرد تا این بازیکن بعد از جا گذاشتن ثابتی دروازه تراکتور را باز کند.
۲ - صفر - یک شروع مجدد در سمت راست ونفوذ سوئیت خاطر وضربه تماشایی این بازیکن که به سقف دروازه ثابتی چسبید.
دقایق کلیدی:
دقیقه ۲ - پاس عرضی کاظمیان در داخل شش قدم الجزیره توسط مداقع میزبان دفع شد.
دقیقه ۸ - علی مبخوت پشت محوطه جریمه تراکتور صاحب توپ شد اما نتوانست از این موقعیت استفاده کند.
دقیقه ۱۰ - موقعیت خطرناک برای فلاویو لوپز که شوت این بازیکن را علی خثیف مهار کرد.
دفیفه ۲۸ - ارسال از چپ وشوت سر ضرب بازیکن تراکتور با برخورد با مدافع الجزیره توپ برگشت خورد.
دفیفه ۳۸ - ارسال از سمت چپ وضربه سر بازیکن الجزیره که با خروج به موقع ثابتی توپ برگشت خورد.
دقیقه ۴۱ - ارسال از چپ روی دروازه علی خثیف که با دفع ناقص او تراکتور صاحب یک موقعیت عالی شد اما ضربه نهایی دهنوی اسمان را شکافت.
دقیقه ۴۶ - ضد حمله تند وتیز الجزیره با علی مبخوت که با خوش شانسی حریف از کنار تیر دوم راهی اوت شد.
دقیقه ۴۹ - شوت سر ضرب کیانی بطور خطرناک راهی اوت شد.
دقیقه ۵۱ - پاس عرضی برای الیویرا و موقعیت گل برای الیویرا که این بازیکن توپ را راهی اوت کرد.
دقیقه ۵۵ - موقعیت تک به تک الیویرا وشوت زمینی او که با واکنش ثابتی توپ راهی کرنر شد.
دقیقه ۶۰ - پاس عرضی فلاویو برای کاظمیان وموقعیت خوب برای این بازیکن که ضربه او فدرت لازم را نداشت.
دقیقه ۶۹ - ارسال فلاویو ودفع ناقص دروازه بان میزبان و ضربه سید صالحی که با بد شانسی تراکتوری ها توپ با برخورد با تیر افقی به زمین برگشت.
دقیقه ۷۸ - ارسال برای سید صالحی وضربه این بازیکن که راهی به دروازه نیافت.
دقیقه ۸۵ - فرار از تله آفساید تراکتوری ها توسط علی مبخوت و موقعیت صدرصد گل که با خوش شانسی تراکتوری ها با برخورد با پاهای ثابتی برگشت خورد.
شرح نیمه اول:
تراکتور سازی بازی را با میل به هجوم آغاز نمود ویکی ودو موقعیت نصفه ونیمه هم روی دروازه حریف تدارک دید، اما این الجزیره ای ها بودند که صاحب گل شدند ودر ادامه بازی بیشتر در میانه میدان با برتری مالکیتی میهمان در جریان بود اما حملات تراکتوری ها از برنامه خاصی برخوردار نبود و بیشتر ارسال از کنارین را در دستور کار داشتند، دراکثر دقایق نیمه اول بازی درگیرانه میزبان موجب بروز خطا های متعدد روی بازیکنان تراکتور شد، شاگردان لوئیس میلا به نظر برنامه خود را بیشتر روی ضد حملات برنامه ریزی کرده بودند ویکی دو بار هم روی این اصل دروازه تراکتور را با خطر جدی مواجه کرد.
شرح نیمه دوم:
نیمه دوم را تراکتور سازی برای جبران گل وارد میدان شد و فشار اولیه را نیز وارد کرد اما برای مهاجمان این تیم فرصت گل ایجاد نشد، تنها برنامه این تیم بر ارسال از کنارین برنامه ریزی شده بود ومن تو من عبدالله جمعه با سید صالحی عملا تراکتور سازی را خلع سلاح کرده بود، تراکتور در شرایطی در یک سوم دفاعی میزبان پر تعداد حاضر شده بودند که میزبان با تدارک ضد حملات تند تیز بار ها دروازه این تیم را با خطر مواجه کردند، اگر موقعیت های کلیدی الجزیره را بار دیگردر ذهن خود مرور کنیم متوجه این قضیه می شویم که اگر تراکتور با ۲ گل بازی را واگذار کرد باید مدیون دروازه بان خود باشد.
اتفاق ویژه:
حضور هواداران تراکتورسازی که نزدیک به ۵۰۰ نفر بودند نشان داد که برای آنها مرز ومحدودیتی وجود ندارد ودر همه جا یار ویاور تیم خود هستند، هر چند اولین حضور پر تعداد آنها در خارج از کشور با باخت ۲ بر صفر همراه شد.
بهترین بازیکن:
ریکاردو الیویرا بازیکن برزیلی تیم الجزیره بر خلاف بازی رفت در تبریز کاملا مثمرالثمر نشان داد وتوانست به تنهای حکم حذف حریف را امضا و عنوان بهترین بازیکن میدان را بخود اختصاص دهد، ضمن آنکه مهدی ثابتی بار ها با واکنش های خود اجازه نداد که دروازه تراکتور بیش از دوبار باز شود.