ملت ایران: وی افزود: فوتبال ورزش مشارکتی است و درست است که امسال یک سکته مالی داشتیم ولی همه مدیریت کردند و خوشبختانه از گروه مان صعود کردیم و در لیگ برتر هم اول هستیم اما هنوز جام نگرفته ایم.
وی در خصوص اینکه چرا امسال سکوها ناآرام بود، گفت: خودم هم تعجب می کنم چرا امسال اینگونه شد ولی این بود که بیک زاده در یک بازی تشویق شد ولی خوب کار کرد و گل زد. برای من هم جای تعجب بود که امسال سکوها این شکل بود ولی امیدوارم سال آینده سکوها بهتر شود و همه چیز هماهنگ پیش برود.
وی در پاسخ به این سؤال که مگر سال آینده شما در استقلال نیستید که اینگونه صحبت می کنید، گفت: شاید خواسته مردم چیز دیگری است و من مربی کوچکی هستم، باید یک مربی بزرگ تر به این تیم بیاید و شاید من نتوانستم توقع مردم را برآورده کنم.
وی در خصوص صحبت هایی که در این روزها در فوتبال ما مبنی بر تبانی شنیده می شود، گفت: پیشنهادی دادم و از آیت الله لاریجانی خواستم دادسرایی تشکیل شود، درست مثل کشور ایتالیا. اینکه هر کس هر چیزی بگوید درست نیست و ما مسلمان هستیم و درست نیست که فقط در گوش ما اذان بگویند و ما را در قبرستان مسلمان ها دفن کنند.
وی تاکید کرد: افکار ناپاک، قلم ناپاک را هم به همراه دارد و مگر در ایتالیا یوونتوس یک رده پایین تر سقوط نکرد؟ بهتر است قوه قضائیه به این مسائل ورود کند نه اینکه هر کسی جام را از دست می دهد هر حرفی می خواهد بزند و نه معاد و نه روز آخرت را قبول داشته باشد. مگر سوآرز آبشار نزد؟ چند دقیقه بعد هم بازیکن حریف را گاز گرفت آیا به او انگ زدند؟ علی زاده هم در دقیقه ۸۶ به پرسپولیس پنالتی داد آیا من چیزی گفتم؟ کریم بوستانی یک جام را از من گرفت ولی به او چیزی نگفتم و اتفاقا فصل بعد با او همکاری کردم، متاسفانه نه نظارتی وجود دارد و نه برخوردی می شود. من خواستم که آیت الله لاریجانی دادستان ورزشی بگذارد و به این مسائل ورود شود.
سرمربی تیم استقلال در ادامه صحبت هایش گفت: باید برای فردی که تخلف می کند اشد مجازات را در نظر بگیرند. در این ۷-۶ سال قداست از بین رفته است و تنها چیزی که مهم نیست آبروی مردم است. احسان حاج صفی ۳ سال شاگرد من بود و یک خانواده مؤمن دارد و اصلا در این بحثها وارد نمی شود، اما آنهایی که آخرت را نمی شناسند به او انگ زدند.
وی در پاسخ به این سؤال که چرا فوتبال ما در این چند سال دچار افت شده، گفت: علت های مختلفی وجود دارد جایی که برنامه نباشد و آدم های اهل فن نباشند، همین می شود. یک زمین خوب داشتیم آن را خراب کردند تا مثل همه زمین ها خراب و البته یکدست شود. سال ۸۶ میلادی در قطر بودم و شاهرخ بیانی هم آنجا بود، آنها ۲ جام ملت ها و یک المپیک آسیایی برگزار کردند اما در اینجا رفتارها قائم به شخص شده است. ما هاشمی طبا را آوردیم و وقتی در ورزش خبره شد به خاطر برخورد سیاسی او را برداشتیم. مهرعلیزاده را گذاشتیم و حالا برنامه او خاک می خورد. همه چیزمان به هم می خورد. چرا امثال محمد بنا و حسین شمس خانه نشین هستند؟ اگر در هر کجای دیگر بودند مجسمه آنها را می ساختند.