به گزارش ملت ایران به نقل از گل - کمتر از همیشه صحبت می کند و تمام تمرکزش را گذاشته روی قهرمانی با پرسپولیس در جام حذفی. مهم ترین دغدغه کریم انصاری فرد در روزهای پایانی لیگ شادی هواداران پرسپولیس و باز کردن دروازه سپاهان است. هر چند او به پیکان گل زد اما همه منتظرند تا شادی او را بعد از گل زدن به سپاهان ببینند.
لیگ را از دست داده اید و به نظر می رسد تمام تمرکزتان را گذاشته اید روی قهرمانی در جام حذفی. شرایط پرسپولیس برای شکست سپاهان چطور است؟
شرایط که ایده آل است چون ما تمرین های مان را براساس بازی با سپاهان و نوع بازی این تیم انجام می دهیم و به همین خاطر رفته رفته آماده حضور در این بازی حساس می شویم.
پس لیگ برتر را چه کار می کنید؟
آنچنان که باید و شاید دیگر لیگ را در نظر نمی گیریم و هم و غم خود را گذاشته ایم روی موفقیت در فینال جام حذفی. امیدوارم بتوانیم برنده این بازی شویم. این بازی تنها شانس ما برای قهرمانی و حضور در مسابقات آسیایی است. دوست دارم هواداران پرسپولیس به ورزشگاه بیایند و ما را در رسیدن به قهرمانی کمک کنند.
انگار استقلالی ها هم دوست دارند شما قهرمان شوید و به همین دلیل شاید به ورزشگاه بیایند و پرسپولیس را تشویق کنند.
استقلالی ها لطف دارند ولی ما یک تکلیفی داریم که باید انجامش بدهیم. این تکلیف گردن ما است و امیدوارم که در انجام آن موفق شویم.
تکلیف چرا؟
چون هواداران پرسپولیس همیشه دوست دارند تیمشان حداقل یک عنوان قهرمانی به دست بیاورد. ما که به دلایلی نتوانستیم قهرمان لیگ شویم اما حالا قهرمانی جام حذفی دور از دسترس نیست. هواداران منتظرند ما قهرمان شویم و شک ندارم در یک روز پرشکوه این عنوان را به آنها هدیه می دهیم.
فکر می کنی ورزشگاه آزادی پر شود؟
به نظر من کیپ تا کیپ تماشاگر در ورزشگاه می نشینند تا شاهد قهرمانی ما باشند.
مهدی مهدوی کیا هم در این روز باشکوه از نظر تو خداحافظی می کند، گل قهرمانی را می زنی تا به او تقدیمش کنی؟
آقا مهدی از اسطوره های فوتبال ایران است که هیچ وقت بازی هایش از ذهن هواداران پاک نمی شود. امیدوارم در روز خداحافظی مهدوی کیا تیممان قهرمان شود. مهم نیست کدامیک از بچه ها گل بزند، مهم قهرمانی ما است تا در یک روز باشکوه و در حضور ۱۰۰ هزار نفر، آقا مهدی از فوتبال خداحافظی کند.
احسان حاج صفی از دوستان صمیمی تو است. درباره هند او مقابل داماش و انتقادهایی که به او می شود صحبت می کنی؟
من و احسان از تیم ملی نونهالان کنار هم بازی می کنیم و یکجورهایی با هم بزرگ شدیم. از نونهالان تا نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان هم اتاق هستیم و از همه بیشتر احسان را می شناسم. او بچه ای نیست که چنین کارهایی انجام دهد و به نظرم وصله کم فروشی به او نمی چسبد. همیشه در تیم ملی و باشگاهش هم و غمش این است که بهترین عملکرد را به نمایش بگذارد. حاج صفی بازیکن بزرگی است که بزرگ هم خواهد ماند.
یعنی معتقدی که این هجمه نباید علیه او به وجود بیاید؟
قطعا. چون احسان را خوب می شناسم می گویم که او مستحق این حرف ها نیست. مطمئن باشید که او دنبال قهرمانی سپاهان بوده و هند پنالتی اش عمدی نبوده. امیدوارم این حواشی ختم به خیر شود و احسان با خیال آسوده به فوتبالش ادامه دهد.
چند روز پیش شایعه ای دهان به دهان چرخید با این مضمون که تو به شرطی در پرسپولیس می مانی که دایی سرمربی شود. این شایعه را تایید می کنی؟
من کجا چنین حرفی زدم. تکذیب می کنم و واقعا نمی دانم این شایعات از کجا درمی آید؟ این مدیریت است که مربی می آورد نه من. هرگز هم نگفتم به شرط حضور دایی در پرسپولیس می مانم. من هواداران پرسپولیس را دوست دارم و اگر قسمت شد و ماندم می خواهم دینم را به آنها ادا کنم. نه شرطی گذاشتم و نه حرفی در این باره زدم. امیدوارم این شایعات تمام شود تا پرسپولیس با آرامش در فینال جام حذفی به میدان برود.