ملت ایران: مانوئل ژوزه، سرمربی اسبق تیم فوتبال پرسپولیس که در میانه ی فصل از سمت خود در این تیم برکنار شد بار دیگر به مصر بازگشت تا با مسئولان الاهلی برای پذیرش سمت سرمربیگری این تیم وارد مذاکره شود.
ژوزه سال ها در الاهلی به مربیگری پرداخته بود و با توجه به افتخارات متعددی که برای این تیم در رقابت های باشگاهی داخلی و قاره ای کسب کرده بود، به فرگوسن مصر شهرت یافته بود.
او در گفت و گو با شبکه ی تلویزیونی مدرن در رابطه با سفر خود به مصر گفت: " هدف سفر من به مصر دیدار دوستان است و از این که می توانم بار دیگر دوستان مصری خود را ملاقات کنم بسیار خوشحالم. "
این مربی ناکام در فوتبال ایران از دوران حضور خود در مصر گفت: " درحالی که فکر نمی کردم بیش از سه ماه بتوانم در مصر بمانم اما مربیگری در مصر بهترین دوران زندگی من بود.در سال ۲۰۰۴ با به خدمت گرفتن بهترین بازیکنان فوتبال مصر توانستم این تیم را به عنوان قدرت فوتبال آفریقا مطرح کنم به گونه ای که همه از آن به عنوان تیم بارسلونای آفریقا یاد کردند. "
این مربی که در مصر محبوبیت زیادی دارد دلیل جدائی خود از الاهلی را این گونه عنوان می کند: " دوست داشتم با الاهلی با دنیای مربیگری فوتبال خداحافظی کنم اما تغییرات سیاسی در مصر موجب شد تا برخی از سیاسیون اجازه ادامه همکاری با این تیم را به من ندهند و به همین دلیل مجبور شدم از این تیم جدا شوم.آرزوی من این است که فوتبال از سیاست جدا شود و امیدوارم روزی به این آرزو دست یابم. "
مانوئل در ادامه ی صحبت های خود از دلایل جدائی خود از پرسپولیس می گوید: " به دلیل تاخیر در پرداخت چندماه حقوق خود از این تیم جداشدم.از تیم پرسپولیس تهران به فیفا شکایت کرده ام و خواستار پرداخت مطالبات خود شده ام و منتظرم ببینم در روزهای آینده از سوی فیفا چه تصمیمی در این باره اتخاذ خواهد شد. "