ملت ایران:چند ستاره فوتبال هر کدام به دلیلی شاید فرصت حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ را از دست بدهند که غیبت هر کدام از آنها می تواند از جذابیت آن رقابت کم کند.
پیتر چک(چک)
دروازه بان شماره یک چلسی مدت هاست به عنوان یکی از دروازه بانان برتر جهان شناخته می شود اما در تیم ملی چک که به عنوان کاپیتان محسوب می شود, پیتر چک شرایط سختی برای حضور در جام جهانی دارد. چک اکنون در رده سوم گروهش درمقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ قرار دارد. به نظر می رسد پس از غیبت چک در جام جهانی ۲۰۱۰ باید منتظر غیبت دیگری از این بازیکن در جام جهانی ۲۰۱۴ به همراه هم تیمی هایش در تیم ملی چک باشیم.
برانیسلاو ایوانویچ(صربستان)
صربستان به راحتی توانست به جام جهانی۲۰۱۰ آفریقا جنوبی صعود کند اما این کشور کار سختی برای صعود به جام جهانی ۲۰۱۴ دارد. اما به نظر می رسد ایوانویچ نیز به همراه هم تیمی اش پیتر چک تابستان سال آینده به جای شرکت در جام جهانی ۲۰۱۴ مشغول تمرینات پیش فصل با باشگاهشان باشند. صربستان پس از بلژیک کرواسی با ۹ امتیاز اختلاف در رده سوم گروه یک مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل قرار دارد.
پپه(پرتغال)
مدافع رئال مادرید یکی از ستارگان پرتغالی است که خطر نرسیدن به جام جهانی ۲۰۴ آنها را تهدید می کند. این مدافع برزیلی در جام جهانی۲۰۱۰ در تیم ملی پرتغال بازی کرد اما در سن ۳۰ سالگی بعید است بتواند در جام جهانی دیگری حضور داشته باشد. پرتغال اکنون پس از روسیه و رژیم صیهونیسیتی در رده سوم گروهش درمقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل قرار دارد.
دانیل آگر(دانمارک)
دانمارک معمولا در راه مقدماتی تورنمت های مهم عملکرد خوبی ارائه می داد اما در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ اوضاع برای دانمارکی ها خوب پیش نرفته است. کاپیتان تیم ملی دانمارک که در لیورپول توپ می زند همراه کشورش در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل عملکرد خوبی نداشتند. آنها در ۵ بازی مقدماتی فقط ۶ امتیاز بدست آوردند.
فابیو کوئنترائو(پرتغال)
در جام جهانی ۲۰۱۰ بود که مدافع چپ رئال مادرید اولین حضور خود در این رویداد بزرگ را تجربه کرد. اکنون به نظر می رسد کوئنترائو برای تجربه دیگر حضور در این رقابتها باید تا سال ۲۰۱۸ صبر کند. پرتغال پس از تساوی ۳ بر۳ با رژیم صیهونیستی در رده سوم گروه خود قرار دارد.
کوادو آساموآ(غنا)
خارج از قاره اروپا, در قاره آفریقا غنا بزرگترین تیمی است که خطر نرسیدن به جام جهانی ۲۰۱۴ را حس می کند. در قاره آفریقا از هر گروه تنها یک تیم به جام جهانی صعود می کنند و در گروه غنا, زامبیا عملکرد خوبی داشته است و صدرنشین است. این بدان معنا اسنت که آساموآ ستاره یوونتوس در حسرت جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل خواهد ماند.
کریستین اریکسون(دانمارک)
اریکسون یکی از پدیده های ناب فوتبال در قاره اروپا است. این بازیکن در یورو ۲۰۱۲ درخشش خوبی با وایکینگ ها داشت. بازیساز آژاکس باید ۴ سال دیگر منتظر بماند تا در جام جهانی دیگری بازی کند.
گرت بیل(ولز)
در لیست بازیکنان بزرگی که در جام جهانی بازی نکردند نام رایان گیگز برای همیشه در خاطر فوتبالدوستان خواهد ماند. همزمان هافبک ۲۳ ساله ولزی دوست ندارد تادچار این سرنوشت تلخ شود. بیل همراه تاتنهام عملکرد بسیار خوبی داشته است اما آنها در گروه یک مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل شرایط خوبی ندارند.
کریستیانو رونالدو(پرتغال)
مخمصه پرتغال در راه رسیدن به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل به این معنا است که یکی از بهترین بازیکنان جهان در این رقابت ها غایب خواهد بود. مهاجم رئال مادرید که کاپیتان تیم ملی کشورش است نیاز است تا هم تیمی هایش را ترغیب کند تا در ۴ بازی باقیمانده پرتغال در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل به ۴ پیروزی برسند. در غیر این صورت پرتغال در حسرت جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل خواهد ماند.
زلاتان ابراهیموویچ(سوئد)
سوئد در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل بی شکست بوده است اما بد شانسی آنها در این بوده است که سوئدی ها با آلمان همگروه شدند. آنها اکنون پس از اتریش در رده سوم جدول گروه خود هستند تا شانس رسیدن سوئدی ها به پلی اف جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل نیز زیاد نباشد.
لوئیس سوآرس(اروگوئه)
پس از چهارمی اروگوئه در جام جهانی ۲۰۱۰ و قهرمانی در کوپا آمه ریکا ۲۰۱۱, به نظر می رسد نسل طلایی اروگوئه به اتمام رسیده است. انها ۲ امتیاز نیست به حضور در پلی اف مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل در قاره آمریکا جنوبی فاصله دارند و اگر اروگوئه نتواند به جام جهانی ۲۰۱۴ را پیدا کند غیبت لوئیس سوآرس بیش از هر چیز دیگری نمود پیدا خواهد کرد.
با توجه به قانون میانگین در ریاضی احتمال می رود یکی از بازیکنان بالا در جام جهانی حضور داشته باشد. به این ترتیب نیاز به یک بازیکن دیگر داریم و آن هم کسی نیست جز مهاجم منچستر یونایتد و تیم ملی مکزیک.
خاویر هرناندز(مکزیک)
مکزیک اکنون در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل در منطقه آمریکا شمالی و مرکزی بین شش کشور در رده پنجم قرار دارد. اگر زلاتان و سوآرس بتواند تیم های ملی کشورشان را به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل هدایت کنند, خاویرهرناندز جانشین خوبی برای آنهاست.
ادامه بازی های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل در قاره های مختلف جهان خرداد ماه(ژوئن ۲۰۱۳) برگزار می شود و تیم ها برای حضور در این رویداد بزرگ تمام تلاش خود را به کار خواهند بست.

منبع: ایسنا