قرارداد قرضی تیبا کورتوا، سنگربان تیم فوتبال چلسی با اتلتیکومادرید به پایان رسیده است و گفته می شود که او پس از بازگشت از اردوی تیم ملی کشورش در جام جهانی باید به استمفوردبریج برگردد.

در این میان حتی گروهی از رسانه های ادعا کرده اند کورتوا، کسی که سه فصل از دروازه اتلتیکومادرید حفاظت کرده است، پس از بازی این تیم و رئال مادرید در فینال لیگ قهرمانان اروپا با هم تیمی های خود خداحافظی کرده است.

کورتوای ۲۲ ساله با رد این موضوع گفت: من با هیچ کسی خداحافظی نکرده ام. رفتنم به سمت نیمکت پس از بازی فینال هم برای انجام یک کار شخصی بود.

کورتوا درباره احتمال بازگشت خود به چلسی پس از جام جهانی هم اظهار داشت: من با چلسی ارتباط عاطفی و احساسی ندارم. پس از جام جهانی با مسئولان چلسی درباره ماندن یا نماندنم در اتلتیکومادرید مذاکره خواهم داشت. من در حال حاضر از وضعیتم در اتلتیکو راضی هستم و از زندگی در مادرید لذت می برم اما گاهی اوقات باید جز این موارد، بُعد فنی قضیه را هم مدنظر داشت. ببینیم چه می شود. در حال حاضر نمی توانم چیزی بگویم. جام جهانی فعلاً مهمترین چیز است.

با توجه به فصل درخشانی که کورتوا به همراه اتلتیکومادرید پشت سر گذاشت انتظار می رود که او نسبت به سیمون مینیوله، دروازه بان تیم فوتبال لیورپول شانس بیشتری برای حضور در ترکیب اصلی تیم ملی بلژیک در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل داشته باشد.