تلگراف در گزارشی از وضعیت تیم های حاضر در گروه F رقابت های جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل نوشت: تیم های آرژانتین، نیجریه، ایران و بوسنی و هرزگوین در گروه F رقابت های جام جهانی با یکدیگر رقابت می کنند و در زیر نگاهی داریم به تیم های حاضر در این گروه:

آرژانتین:

آرژانتین که نسبتا راحت توانست رقابت های مقدماتی جام جهانی را پشت سر بگذارد و راهی جام جهانی شود، پس از برزیلِ میزبان به عنوان دومین مدعی رقابت های جام جهانی به شمار می آید.

لیونل مسی، گونزالو هیگواین و سرجیو آگوئرو خط حمله ترسناک آرژانتین را شکل می دهند؛ در حالی که آنخل دی ماریا، بازیکن خروشان رئال مادرید که در فینال لیگ قهرمانان اروپا بسیار فوق العاده کار کرد، به همراه خاویر ماسکرانو هافبک های هجومی آرژانتین هستند که رویارویی آنها با مدافعان حریف ممکن است کادر پزشکی رقیب را هم به واکنش وادارد.

به استثنای پابلو زابالتا، نگرانی در خصوص خط دفاعی غیرقابل اعتماد آرژانتین وجود دارد و بیشتر آن هم به این بستگی دارد که آیا لیونل مسی در بازی های بزرگ در حد و اندازه های خودش ظاهر می شود یا خیر.

بوسنی و هرزگوین:

بوسنی و هرزگوین برای اولین بار با زدن ۳۰ گل در ۱۰ مسابقه و دریافت تنها ۶ گل راهی رقابت های جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل شد. بسیاری از بازیکنان شاهد مشکلات این تیم در اوایل دهه ۹۰ بوده اند و به نظر می رسد حضور تیم در این رقابت ها فرصت خوبی برای کمک به برطرف کردن تفکیک نژادی که بازمانده جنگ در این کشور است، باشد. به هر حال قبل از اینکه این اتفاق بتواند رخ دهد، بوسنی باید تنش هایی که پس از شکست مقابل مصر در دیدار دوستانه در تیمش رخ داد(هو شدن ادین ژکو که نقشی تأثیر گذار در قهرمانی منچسترسیتی در لیگ برتر داشت توسط هواداران) را بر طرف کند. ژکو پس از این مسابقه به شدت به انتقاد از سافت سوسیچ پرداخت و او را به خویشاوندگرایی در تیم ملی متهم کرد. زیرا او برادرزاده اش را در فهرست ۲۴ نفره تیم ملی قرار داد.

امیدهای بوسنی برای قرار گرفتن در رده دوم مرحله گروهی با فرض گرفتن برطرف شدن تمام این تنش ها به شدت بر درخشش ژکو و وداد ایبسویچ از اشتوتگارت، میرالم پیانیچ، هافبک رم و دستان آسمیر بگوویچ از استوک سیتی بستگی دارد.

ایران:

ایران، گهواره تمدن در ۱۸۰۰ پیش از میلاد در بین النهرین شکل گرفت. افسوس که شانس بسیار کمی در این روزها برای ایران وجود دارد بنابراین با این حال باید به تمجید از کارلوس کی روش، سرمربی پرتغالی ایران پرداخت که توانسته تیم ملی ایران را به شرایط فعلی برساند.

دستیار سابق سر الکس فرگوسن در منچستریونایتد با یک پیروزی آتشین مقابل کره جنوبی در مقابل صدهزار هوادار در تهران توانست ایران را راهی جام جهانی کند.

اختلاف باشگاه ها با تیم ملی مانع از حضور چندین بازیکن در اردوی تیم ملی در آفریقای جنوبی شد. همچنین بسیاری از تیم های ملی تمایلی برای رویارویی با ایران نداشتند و ایران در این اردو مقابل تیم های موروکا سوالوز و اورلاندو پیریتس بازی کرد. کی روش در گفت و گو با رسانه ها اظهار داشت: در برزیل انتظار زیادی از تیم ملی نداشته باشید. ما به دور بعدی صعود نمی کنیم.

مقامات به شدت کم طاقت فدراسیون فوتبال ایران همچنین بازیکنان را از تعویض لباس هایشان پس از پایان هر مسابقه منع کردند تا در هزینه ها صرفه جویی کنند. با در نظر گرفتن اینکه رضا قوچان نژاد، مهاجم چارلتون بازیکنی است که بیش از همه به دنبال تعویض پیراهن است، می توانید نگرانی های آنها را درک کنید.

نیجریه:

در حالی که عقاب ها در سال ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی را تنها با یک امتیاز ترک کردند، چیزهای زیادی وجود دارد که به حضور آنها در برزیل خوش بین باشیم.

نیجریه پس از قهرمانی در جام ملت های آفریقا و راهیابی به جام جهانی از طریق رقابت های مقدماتی به بازگشت پیتر ادوموینگی و جوزف یوبو، مدافع سابق اورتون خوش آمد گفت؛ در حالی که با حضور شولا آمئوبی بازیکن نیوکاسل، مهاجمی که به همراه امانوئل امنیکه خط دفاعی حریف را به دردسر می اندازد، خط حمله تیمش را تقویت کرده است.