اتلتیکو مادرید با هدایت دیگو سیمئونه آرژانتینی فصل بسیار خوبی را پشت سرگذاشت و علاوه بر قهرمانی در رقابت های لیگا جواز صعود به فینال لیگ قهرمانان اروپا را هم به دست آورد البته در دیدار نهایی بازی را به رئال واگذار کرد و از رسیدن به جام بازماند.

یکی از بازیکنانی که نمایش بسیار خوبی در اتلتیکو داشت و فصل درخشانی را به دنبال داشت کوکه هافبک بازیساز این تیم بود. عملکرد خوب کوکه در تیم دوم شهر مادرید باعثشده است تا تیم های سرشناس اروپایی از جمله منچستر یونایتد و بایرن مونیخ و بارسلونا و حتی رئال مادرید به دنبال جذب او باشند.

رسانه های اسپانیایی خبر دادند که بارسلونا حاضر است برای جذب این هافبک جوان ۶۰ میلیون یورو به او پرداخت کند. کوکه در واکنش به ابراز علاقه باشگاه بارسلونا به جذب او گفت: من با اتلتیکو مادرید قرارداد بلند مدت دارم و اصلا به جدایی از این تیم فکر نمی کنم. روزهای خوبی را با اتلتیکو مادرید پشت سرمی گذارم. این جا خانه من است. افتخار می کنم که تیم های سرشناس اروپایی به دنبال جذب من هستند اما من در اتلتیکو احساس راحتی می کنم و نمی خواهم از این تیم جدا شوم.

او افزود: امروز صبح که از خواب بیدار شدم خبردار شدم که باشگاه بارسلونا قصد دارد من را جذب کند. این خبر را از یکی از نزدیکانم شنیدم. من نمی دانم این خبر تا چه اندازه صحت دارد. فقط می خواهم این را بگویم که دوست دارم در اتلتیکو مادرید بمانم. من باشگاه اتلتیکو مادرید را دوست دارم و دلیلی برای ترک آن نمی بینم. بعد از ۱۸ سال قهرمانی در رقابت های لیگا را به دست آوردیم. روزهای خوبی را پشت سرمی گذاریم.

بازی های خوب کوکه در اتلتیکو مادرید باعثشده است تا شانس زیادی برای حضور در برزیل داشته باشد. او ادامه داد: بر این باورم که می توانم در فهرست نهایی مسافران اسپانیا برای حضور در برزیل قرار گیریم اما دیگو کاستا با توجه به آسیب دیدگی اش چه بسا فرصت حضور در برزیل را از دست دهد.

کوکه در پایان سخنان خود درباره احتمال جدایی کاستا از اتلتیکو در فصل جابجایی تابستانی، گفت: فصل بسیار خوبی را پشت سرگذاشتیم. باشگاه زیادی خواستار جذب بازیکنان اتلتیکو مادرید هستند. هواداران اتلتیکو باید به بازیکنان تیم محبوب خود افتخار کنند. باید ببینیم در آینده چه اتفاقی می افتد و چه بازیکنانی از تیم جدا می شوند.